Loreta

Jak uchovat surovy polodrahkameny,aby se nerozpadavali?

Mame doma po dedovi sbirku,mame je vystavene a jsou to pulky.Zahnedy a achaty i jine,ale obaly kamenu se zacali drolit.Jak je uchovat?

Nejlepší odpověď
Terryle

Možná jim nedělá dobře přímý slunce. Jinak se říká, že kamínky vyzařujou nebo pohlcují určitou energii a pokud jsou nuceny „pracovat“ moc (třeba jsou v blízkosti někoho nemocného, blízko u elektronických přístrojů atd) a nemůžou si „odpočinout“, časem vyblednou nebo se až rozpadnou. Doporučuje se je umýt pod čistou vodou a dát na misku na měsíční světlo, aby se „nabily“ nebo „očistily“. A pokud jsou v hodně špatným stavu, zakopat je na pár dní do země. Ozkoušeno to nemám, ale myslím, že se tím nic nezkazí. Vypadá to možná trošku jako šarlatánství, ale za pokus se snad nic nedá… Hodně štěstí a ať se „vzpamatujou“!

Další odpovědi
dědapetr

Péče o polodrahokamy

I o minerály je potreba náležitě pečovat a to nejen proto, aby dlouho vydržely bez poškození, ale i proto, aby vám předaly to co mají. První čištění kamenů byste měli provést neprodleně po jejich nákupu – očistíte je tak od energií, které na nich zanechali lidé, kteří s nimi přišli do styku. Každé další čištění se provádí podle potřeby a intenzity využívání jednotlivých kamenů. Nejlepší je spolehnout se na svoji intuici – ta vám řekne, kdy je potřeba kámen vyčistit.

Jelikož nalézt čistou pramenitou vodu je stále těžší postačí nechat kameny v proudu tekoucí studené vody.

Po očištění je potřeba kámen nabít energií a to nejlépe tak, že na něj po očištění necháte působit sluneční nebo úplňkové světlo a to podle povahy a charakteru kamene. Průsvitné kameny jemných pastelových barev jsou převážně měsíční povahy. Neprůsvitné kameny jasných teplých odstínů jsou sluneční povahy. Pokud si nejste jisti, nechte kámen na nepřímém slunečním světle :)

Zdroj: http://www.ko­ralkyodnatalky­.cz/index.php?shpx=14