Fyzik

Jak uchovat dekorace na porcelánu vytvořené fixem?

Dobrý den, mám takovou otázku pro kutily / keramiky. Dostali jsme ke svatbě od rodiny sadu nádobí se vzkazy a obrázky, které vytvořili pomocí fixy na keramiku. Fixa má však mizernou životnost, jedno umytí houbičkou a bylo by po tom. Je to porcelán z IKEI. Není nějaká možnost, jak to třeba něčím pokrýt, zkrátka abychom to hned nezničili? Říkal jsem si glazura, ale jedna keramička, co jsem se jí ptal, mi napsala, že na to nikdo ze známých nemá technologie.

Odpovědi
Mc Merkurion

… uložit, nepoužívat, nešpinit a nemejt …

nyjono

V městech jsou různé keramické kroužky, tak se zkusit domluvit tam.
Nebo akrylový lak. Třeba.
Ale osobní zkušenosti nemám.
Nevim, co to je za fix, jat mám vyzkoušený fix na keramiku, který se zapeče v troubě a nádobí lze mýt i v myčce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.