zjentek

Jak u šperků s kamínky poznám, že se jedná o drahé kameny?

Mně bílej kamínek z dívčího prstýnku za dvacku z hračkářství přijde podobnej, jako jsou na těch zásnubních prstenech, které za určitých podmínek dostávaj některý milenky multimilionářů tady u nás na Prajzské.
No, ty prstýnky a šperky jsou jistě i mimo prajzskou, nevim, nemám tv, ale jde o to, jak poznat, co mám vlastně v takovým šperku za šutr, sklo, anebo co?
Pro mě to teda není vůbec jednoduchý, jediný, co vidím jasně je jemňounce fialový nádech transparentního kamínku a to mně moc neprozradí…

Nejlepší odpověď
Drap

Spolehlivě ti to řekne každý klenotník. Sám některé druhy budeš rozeznávat obtížně. Pokud je to opravdu diamant, uděláš s ním čáru na skle.

Další odpovědi
iceT

Tak hlavně podle ceny, že jo. Obyčejný kamínek je za pár korun, zirkon nebo Swarovski kamínky jsou za více a diamant nebo jinej drahej šutr už nebude v bižuterii, ale ve stříbře nebo ve zlatě. Proto je to taky drahej šutr.

Lamalam

Je to jednoduché a levné – diamant v proudu kyslíku shoří. Takže pokud ti kámen shoří, máš štěstí a kámen byl pravý. Pokud neshoří, máš smůlu.