Avatar uživatele
zjentek

Jak u šperků s kamínky poznám, že se jedná o drahé kameny?

Mně bílej kamínek z dívčího prstýnku za dvacku z hračkářství přijde podobnej, jako jsou na těch zásnubních prstenech, které za určitých podmínek dostávaj některý milenky multimilionářů tady u nás na Prajzské.
No, ty prstýnky a šperky jsou jistě i mimo prajzskou, nevim, nemám tv, ale jde o to, jak poznat, co mám vlastně v takovým šperku za šutr, sklo, anebo co?
Pro mě to teda není vůbec jednoduchý, jediný, co vidím jasně je jemňounce fialový nádech transparentního kamínku a to mně moc neprozradí…

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Drap, Pejevek před 2556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Spolehlivě ti to řekne každý klenotník. Sám některé druhy budeš rozeznávat obtížně. Pokud je to opravdu diamant, uděláš s ním čáru na skle.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Tak hlavně podle ceny, že jo. Obyčejný kamínek je za pár korun, zirkon nebo Swarovski kamínky jsou za více a diamant nebo jinej drahej šutr už nebude v bižuterii, ale ve stříbře nebo ve zlatě. Proto je to taky drahej šutr.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Je to jednoduché a levné – diamant v proudu kyslíku shoří. Takže pokud ti kámen shoří, máš štěstí a kámen byl pravý. Pokud neshoří, máš smůlu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování