Anduliska

Jak tyto pojmy souvisí s eposem Aeneis?

Jak tyto pojmy souvisí s eposem Aeneis?: Minerva a Latio (Lazio, Latium).

Nejlepší odpověď
annas

Neměli jste tento epos číst? Jen naťuknu. Učili jste se ve škole, takže si dejte do souvislosti.

Aeneas – trojský hrdina po dobytí Tróje a dlouhém bloudění přistál v zemi, Latinum, zůstal zde a založil město Lavinium. Stal se praotcem Augustova rodu.

Minerva – xxxxx bohyně řemesel a umění (i válečného) je obdobou řecké Athény, Ta pomohla Řekům radou, a tím i dobýt Tróju.