Calimë

Jak toto napsat?

Potřebuji napsat, že někdo hraje na troje klávesy, jako na tři stroje. Jak to napsat, aby z toho nevyznělo že hraje jenom na tři klávesy, jako například na klávesy C, D a E?

Odpovědi
quentos

Troje klávesy je srozumitelné, klávesy jako nástroj jsou pomnožné podst. jméno, takže toto je jediná možná varianta. C, D a E by byly, přesně jak píšete, „tři“ klávesy.
Když to někdo nepochopí, tak válčí s češtinou a to už je jeho problém.

weronika

Nebo možná, že hraje na tři klaviatury – sice cizí slovo ale taky se může hodit 😉