BEAES

Jak tomu rozumíte?

Ráj se dá obvykle poznat teprve tehdy, když už jsme z něj vyhnáni.

Nejlepší odpověď
annas

Příklad Adama a Evy. Žili v ráji, nesměli však jíst ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého. Když snědli jablko z toho stromu, byli potrestaní nejen tím, že spatřili svou nahotu, ale navíc po vyhnání z ráje se stali smrtelníky, museli začít pracovat, živit se prací, žít v bolestech atd.

Podobenství, které platí i pro obyčejného člověka. Neváží si toho, co má. Až vše ztratí, bývá pozdě…

Další odpovědi
1popelka1

Neboli, co jsme měli, si uvědomíme, až to ztratíme.

Gollumek.88

to je celkem normální lidská vlastnost. Uvědomí si, že to co vlastně ve skutečnosti chce, až poté co o to přijde. Setkávám se s tím dnes a denně u přátel, i jiných lidí, které sem tam potkám. I u mě blízkých osob…

anonym

že v něm možná zrovna jsme … a jen věčná nespokojenost a talent působit problémy i v ráji nám může bránit v tom tu skutečnost vnímat 🙂

BIGFOOT

SOUHLAS S 1POPELKOU1 A S ANNAS.BIGFOOT

Zdroj: ZKUŠENOSTI Z BIBLE I Z MÝHO ŽIVOTA

quentos

obdoba toho, co zpívá Phil Collins – „nejste si vědomi toho, co máte, dokud to neztratíte…“ … je tolik věcí, které člověk bere jako samozřejmost, a teprve když je člověk nemá, uvědomí si, jak moc mu chybí. Totéž platí o osobách