mosoj

Jak toho dosáhl ?

Pan Dinsbier studoval v šedesátých létech na burgundské universitě. Jak toho dosáhl a čím zaplatil ?
Doplňuji:
Pro Standu a ostatní.
V té době se za takovéto možnosti ( třeba jen vycestování načež studium ) platilo členstvím v STB !! bez vyjímky !!
Pana Dinsbiera také z tohoto důvodu v roce 1990 nepustili do USA.

Nejlepší odpověď
standa

JAK TOHO DOSÁHL ?
Nejspíš proto, že v letech 1958–1969 pracoval jako redaktor a komentátor Československého rozhlasu, byl zpravodajem v západní Evropě.

ČÍM ZAPLATIL ?
Nejspíš francouzským frankem, který si vydělal coby rozhlasový zpravodaj.

p.s. proč vás tato otázka trápí ?

Další odpovědi
hanulka11

Dienstbier studoval v letech 1955–1960 žurnalistiku na Filosofické fakultě University Karlovy. Na Burgundské univerzitě ve francouzském Dijonu získal titul doktor honoris causa.

Ještě coby student vstoupil Dienstbier v roce 1958 do Komunistické strany Československa. V letech 1958–1969 pracoval jako redaktor a komentátor Československého rozhlasu, byl zpravodajem v západní Evropě, na Dálném východě (o bouřlivých událostech z roku 1965 v Indonésii napsal knihu Noc začala ve tři ráno) a ve Spojených státech.

V době sovětské okupace Československa v srpnu 1968 se však účastnil demokratizačního procesu a stavěl se proti okupaci, mj. se podílel i na protiokupačním vysílání Čs. rozhlasu.

1969 až 1989
V následujícím roce byl proto vyloučen z KSČ i Svazu novinářů a propuštěn z rozhlasu. V letech 1970–1979 pracoval jako dokumentátor Projektového ústavu VHMP

Zdroj: http://www.fi­nancnici.cz/ji­ri-dienstbier

led

doplnenie Hanulky.
Vtedajší absolventi škôl si musia aj dnes priznať, že štúdium im platil „komunistický“ štát, to znamená my všetci vtedy žijúci.

standa

Mosoji, díky za fundované vysvětlení, podložené jasnými důkazy. Určitě se nám to všem teď, po jeho smrti, bude hodit…

p.s. vy jste též v té době studoval v cizině…, že TO tak přesně víte ? 🙂

mosoj

Není zač , rádo se stalo.