johana 56

Jak to zvládaly?

Babičky a prababičky říkaly,že na Bílou sobotu se musí stihnout upéct,uvařit,„vys­mejčit“ celý dům,nabarvit vajíčka.Prostě vše,co patří k Velikonocím.Je to možné?

Nejlepší odpověď
sejtanka

naše babičky byli holky šikovné,nebyla tak uspěchaná doba a nebály se práce,bylo to pro ně naprosto normální.Je to tedy možné,

Další odpovědi
hanulka11

vstaly brzy ráno a práce jim šla pěkně od ruky vím to jak to bylo doma , mamka vstala ve 3 h ráno zadělala těsto , když jsem vstávala už byt voněl všemi dobrotami vařilo se maso, peklo se v troubě vše na plotně bublalo. Odpoledne se poklízelo je fakt, že bytečky nebyly dřív tak velké jako máme my. Ale dělalo se do večera a vše se stihlo. Ale i my děti jsme pomáhaly./Barvily jsme vajíčka, ujídaly tajně beránka a různé laskominy které už byly hotové./

jandmil

Souhlas se Sejtankou a Hanulkou11…
a navíc nečučely na bednu!