Kelt

Jak to, že za něco zdarma chce někdo peníze?

Když si stáhnete třeba výukový program na nějaký jazyk, tak je to podle nich zdarma, ale nabízejí třeba zdarma týdenní užívání, ale okamžitě chtějí údaje o vás, číslo karty a pod. To je trochu v rozporu, ne? Co myslíte? Děkuji.

Odpovědi
Speed77

Říká se tomu demo verze, dočasný nebo premiovy obsah…
Někdy je něco zcela zdarma, něco je zdarma jen dočasně, jinde je zdarma jen část obsahu. Zpravidla to je a mělo by být uvedeno v informacích. Co to je, jak to funguje, co dostaneš, do detailu. Stačí pozorně přečíst.

Kepler

Zadarmo ani kuře nehrabe, akorát po tobě někdy nechtějí peníze.

hapiky

Zadarmo ani kuře nehrabe.
Když je něco zadarmo, tak je to vždy podezřelé (kromě mála vyjimek)

ivzez

Ono to chce pořádně číst, porozumět tomu, co přesně v nabídce stojí.

Pokud někdo nabízí stažení výukového programu zdarma, znamená to, že si tam lze zdarma stáhnout výukový program.
Nepíše se tam, že je zdarma program, ale že je zdarma stažení. A to opravdu je.

Snad všechny shareware programy lze někde stáhnout zdarma, rozdíl je jenom v tom,
na jak dlouho je stanovena zkušební doba. Často je to měsíc, ale u některých programů jen týden, tři dny apod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Většinou je zdarma něco, co tě pak navede na k něčemu placenému. Dokoupení, prémiový, či bonusový obsah, nějaké zvýhodnění, členství, pokračování/další výrobky nebo služby a případné slevy. Někdy je něco zcela zdarma jako součást nějaké propagace nebo je to zdarma, ale i tak z toho mají poskytovatelé peníze (ale ne od tebe, ale od jiných stran, z nějakých prostředků).