Otazník123

Jak to, že voda teče po některých předmětech i zespodu, přestože by měla logicky spadnout na zem?

Např. když si na ruku nalijeme vodu, kapky vody budu stékat dolů i po spodní straně ruky, přestože by logicky měly spadnout na zem. Je to způsobeno povrchovým napětím vody, nebo třeba třením kapky o ruku?

Nejlepší odpověď
gecco

Povrchovým napětím…
___
Udělej si pokus – do vody dej trochu saponátu (ten povrchové napětí snižuje) – a uvidíš, jak se bude kapalina chovat…
😉