Milles

Jak to že ve velkých městech nejsou popelnice?

Kam se ukládá odpad ve velkoměstech jako třeba New York, Paříž, nebo i Praha atp.? Co jsem koukal na snímky Streetview tak tam nikdy nebyli na ulicích popelnice.

Odpovědi
anonym

Protože jsou často schované v různých přístěncích, přístřešcích apod., koneckonců podobně je tomu i v menších městech..
Ale rozhodně tomu tak není všude – viz. Praha – http://www.ma­py.cz/letecka-2006?x=14.4991747&y=5­0.1217577&z=1­8&l=0&source=stre&id=­150157
😉

suaeda

Ve Švýcarsku se např. kupují speciální silnější plastové pytle o obsahu 35l nebo 60l (cena je součástí vč. ceny za odpad). Ve městech je naplánován 2 x týdně ráno svoz těchto plných pytlů. Můžou se dát na ulici večer před odvozem, nebo ráno v den odvozu. Jinak se na ulici dávat nesmí. Můžou za to být vysoké pokuty. Ulice jsou jinak naprosto prázdné a čisté.

kick882

V NY popelnice jsou…, v centru je sice moc nenajdeš ale jinak jo…

Dochy

V Praze jsou zravidla buď za domem, nebo někde schované uvnitř bloku, nebo ve vlastní kapličce. Na Václaváku by popelnice samozřejmě rušili, ale ani místní lidé či firmy ještě nepřešli na dematerializaci hmoty, takže tam někde jsou.

elektrikář

V hotelu kde jsem pracoval byly popelnice ve sklepě ve speciálně pro ně udělané chladírně. a v den odvozu se dávaly do výtahu. Popeláří si je přivolali na chodník.