Nikikalu

Jak to, že ve Fukušimě bude oblast po generace neobyvatelná a Hiroš. a Nagas. byla obyvat. ihned???

Jaderná katastrofa

Nejlepší odpověď
baghira

Dřív lidi tak nepanikařili. Hlavně proto, že neměli mozky vymyté grýnpísem, zelenými, jihočeskými matkami a podobnými ekoteroristickými organizacemi.

Ve Fukušimě na následky radiace nikdo neumřel, ale panika je celosvětová. V Hirošimě šastlo dvacet kilotun natvrdo, ale stavět se začalo hned příští rok…
Když před někým řeknete Fukušima a radiace, tak si pustí do gatí, a přitom že má ve sklepě radon mu nevadí. Jak říkám, důsledek několik desetiletí trvajícího vymývání mozků.

Další odpovědi
led

Ani v Hirošima a Nagasaki neboli hneď obývateľné, ale ľudia vtedy ešte nepoznali následky radiacie. Preto vlastne dodnes sú následky bombardovania väčšie, než keby oblasť uzavreli.
Vo Fukušime už pre istotu spravili preventívnu blokádu oblasti.