Kelt

Jak to, že v sáčku bylo méně hašlerek?

Kupuji si Hašlerky v balení 90 g a občas si je přepočítám. Je jich tam 27, to jsem zjistil asi ve 3 případech. Dnes jsem napočítal 26 hašlerek. Přece to váží automat. Taková chyba by se neměla stát. Hašlerky jsem si vysypal na stůl, žádná nespadla a dvakrát si to přepočítal. Kde je chyba? Setkali jste se už někdy s podobným problémem? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Měl jsi zkusit váhu. Kusy nejsou rozhodující. Pokud nebude váha souhlasit, tak reklamuj. Dnes nás berou „na hůl“, všude kam se podíváš. Nejen množstvím, ale i kvalitou. To je ten kapitalismus po česku. V tomto případě to ale může být jen chyba.

Další odpovědi
Malvína

Chyba se může stát, dělají to stroje. Třikrát jste měl po 27 ks, jednou 26. Asi šlo jen o chybu, nepřesnost. Některé bonbony mohou mít vzduchové mezery, proto jsou lehčí a vejde se jich více. U “plného”, stoprocentního bonbonu, který je samozřejmě těžší, stačí menší počet kusů.
Spíš než je počítat bych je bez obalu zvážila.

A ano, setkala jsem se s tím, ale například u mouky nebo cukru, kdy občas bylo pod psané kilo. Většinou je ale něco málo přes.

Klobouk

Já zase počítám útržky toaletního papíru. Minule bylo o tři míň. Ale reklamovat to už nemůžu. Všeci kradnú.

Drap

Prodává se váha a ne kusy. při vrobě podbných bonbonů nutně vznikají váhové odchylky. Při dalším zkoumání musí celý sáek vybali z papírků a na přesných váách zvážit. Věř tomu, že automat se při dávkvání nemýlí.

paul1

Setkal, asi před 10 dny jsem kupoval Hašlerky a první sáček na držáku v supermarketu měl možná o 1/4 méně bonbonů – v sáčku byla díra. Odevzdal jsem ho do pokladny. Prý to bylo asi zaviněno při manipukaci.

Dochy

Měls to vážit. Počet kusů není rozhodující, když na sáčku máš danou váhu. Většina výrobců má automat nastaven na o chlup vyšší váhu aby si právě nikdo nestěžoval.
Neviděls seriál snad F.L.Věk tuším v prvním díle tam majitel železářství (otec) zaučuje synka přibližně takto:

Do každého sáčku teď navaž přesně 10dkg hřebíků.
A teď to zabalím?
Ne, teď do každého přihoď 3 hřebíky.
Ale tatínku, já to navážil přesně.
Já vím. Ale na každém sáčku vyděláváme 10 hřebíčků. Když vyděláme jen 7 pořád budeme mít dost a zákazníci budou spokojeni.

Stejně tak s těma bonbónama: co když váha bonbónů vychází tak, že by tam správně mělo být 26 a půl bonbónu? Přeci nechceš aby Ti tam ten automat dosypával prach z rozdrcených bonbónů aby to vyšlo.

Dochy

Připomněls mi ještě jednu perličku. Jednou mi známí prodavač v samoobsluze ukazoval co mu zákazník vrátil na reklamaci… Krabička TicTaců nebo něčeho podobného. S originál nepoškozenou nálepkou… A úplně prázdná. A ty se tu budeš handrkovat o jeden bonbon 😉