Kelt

Jak to, že to otočili, místo aby pokračovali, když byli v půlce?

https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/clanek/pi­loti-museli-v-polovine-atlantiku-otocit-letadlo-zpet-do-evropy-v-kokpitu-prasklo-okno-40346492#seq_­no=6&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=ZkwkKSyt1W4-202012301536&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Piloti letěli přes Atlantik a protože jim v půlce prasklo sklo, tak to otočili zpátky. No geometricky je lepší pokračovat než to otáčet. Ale to je můj názor: Jak to vidíte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nadpis novinářského článku musí být přitažlivý.
Jak se píše dál, nebylo to v polovině letu a nebezpečí nebylo velké, takže nevyužili ani náhradní letiště.

Další odpovědi
Dochy

  1. Nebyli v půlce
  2. KLM automaticky a pochopitelně upřednostňují Amsterodam protože je to jejich domovské letiště. Maj tam všechno snazší a pravděpodobně i levnější a spolehlivější řešení nestandardních situací – náhradní letadlo, přeložení cestujících, opravu.

led

Piloti v prípade poruchy musia brať do úvahy niekoľko vecí:
1 – počasie v danej oblasti a na trase
2 – profil letu
3 – vplyv poruchy na ďalší let a bezpečné pristátie
4 – dostatok paliva aj s potrebnou rezervou, v prípade ďalších problémov
5 – možnosti náhradného letiska
6 – zdravie a životy cestujúcich

Toto všetko musia prekonzultovať s najbližšou riadiacou vežou (a postupne s ďalšími na trase), ktorá zabezpečuje ďalšie podmienky pre bezpečný let, prípadné záchranné akcie a vylovenie cestujúcich z vody.
O lete a spôsobe pristátia rozhoduje službukonajúci kapitán lietadla.

JájsemRaibek

Já si jen trochu rýpnu. Nepíšou, že se v půlce otočili, píší totiž že se otočili v půlce Atlantiku. To znamená v polovině vody a ne letu. Přeletím Atlantik a ještě mi zbývá mnoho hodin letu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.