Avatar uživatele
Kelt

Jak to, že to otočili, místo aby pokračovali, když byli v půlce?

https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/clanek/pi­loti-museli-v-polovine-atlantiku-otocit-letadlo-zpet-do-evropy-v-kokpitu-prasklo-okno-40346492#seq_­no=6&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=ZkwkKSyt1W4-202012301536&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
Piloti letěli přes Atlantik a protože jim v půlce prasklo sklo, tak to otočili zpátky. No geometricky je lepší pokračovat než to otáčet. Ale to je můj názor: Jak to vidíte vy? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Nadpis novinářského článku musí být přitažlivý.
Jak se píše dál, nebylo to v polovině letu a nebezpečí nebylo velké, takže nevyužili ani náhradní letiště.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

  1. Nebyli v půlce
  2. KLM automaticky a pochopitelně upřednostňují Amsterodam protože je to jejich domovské letiště. Maj tam všechno snazší a pravděpodobně i levnější a spolehlivější řešení nestandardních situací – náhradní letadlo, přeložení cestujících, opravu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Piloti v prípade poruchy musia brať do úvahy niekoľko vecí:
1 – počasie v danej oblasti a na trase
2 – profil letu
3 – vplyv poruchy na ďalší let a bezpečné pristátie
4 – dostatok paliva aj s potrebnou rezervou, v prípade ďalších problémov
5 – možnosti náhradného letiska
6 – zdravie a životy cestujúcich

Toto všetko musia prekonzultovať s najbližšou riadiacou vežou (a postupne s ďalšími na trase), ktorá zabezpečuje ďalšie podmienky pre bezpečný let, prípadné záchranné akcie a vylovenie cestujúcich z vody.
O lete a spôsobe pristátia rozhoduje službukonajúci kapitán lietadla.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Já si jen trochu rýpnu. Nepíšou, že se v půlce otočili, píší totiž že se otočili v půlce Atlantiku. To znamená v polovině vody a ne letu. Přeletím Atlantik a ještě mi zbývá mnoho hodin letu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava