Eloška

Jak to, že šumák šumí? x Kdo vynalezl šumivou tabletu?

Zajímalo by mě, jak to výrobci udělají , aby šumivé tablety při kontaktu s tekutinou? Jak to, že ta tabletka před nalítím vody vůbec drží? Kdo vůbec vynalezl šumivou tabletu? :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Že by chemická reakce při styku s vodou?
Jako kluci jsme plnili malé lahvičky octem a soou bikarbonou a zavřeli. Ono to šumělo až špunt vylítl. Taky chemická reakce.

Další odpovědi
elektrikář

Základ šumáku je jedlá soda a kyselina cirtonová, a potravinářská barviva, sladidla, a příchutě Dokud jsou v suchém stavu tak nereagují.Když zvlhnou nebo se dají do vody nastane chemická reakce a uvolňuje se C O 2 a dělá bublinky

Zdroj: učebnice chemie pro 9 třídu

člověk

PROČ BY NĚKDO NĚCO VYNALÉZAL,KDYŽ TO V PŘÍRODĚ JE UŽ OD NEPAMĚTI,
PROSTĚ KYSELINA,V TOMTO PŘÍPADĚ CITRONOVÁ SE ZAMÍCHÁ S BIKARBONÁTEM SODNÝM A ZALISUJE SE TO,SAMOZŘEJMNĚ,ŽE VLHKO ŠKODÍ,TAKŽE TO JE VE VHODNÝCH OBALECH
a ještě k tomu vynalézání naučte se v životě rozlišovat vynalezy od přirozených věcí,které jen někdo definuje,
třeba zemská přitažlivost nebyl vynález ale definice stavu

fortin

Eloško a člověče, už tu trávu přestaňte hulit.