Kelt

Jak to, že se zasažený člověk (střelený) chvilku třepe? Ve filmu.

V několika filmech dostal parchant dávku ze samopalu a ještě se několik sekund vrtěl a třepal. Je to opravdová reakce, nebo je to efekt pro daný film? Spíš bych čekal, že půjde k zemi jako pytel brambor. Kdo to vysvětlí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… zkusil jsi už někdy zabít prase, králíka, slípku či jiné zvíře ??? … je to poslední tik svalů, našponujou se a povolí, a když se netrefíš, máš vidět, jak sebou hází, než dodělá … takže: v některých filmech to odpovídá realitě, v některých to přeženou …

Další odpovědi
led

Hraný film nie je dokument, kde to vyzerá ako naozaj.
Herec si musí svoj honorár zarobiť. Čo tam po pravdivosti. Ako by k tomu prišla produkcia, že herec príde, padne na zem ako kus dreva a po skončení záberu zoberie peniaze. Nech si to pekne svojím trasením a tancom sv.Víta aj odrobí! Znova! Ste zasiahnutý, zomierate v kŕči, neukladáte sa do postele! Tá ruka má prudko mávnuť doprava na reklamu sponzora, nie na pozdrav doľava. Ešte raz! Nech má divák aspoň pocit, že neplatil za vstupné nadarmo.

Edison

Vcelku záleží na tom, jak, kam čím… je objekt zasaženej. Jinak jak píše McM.

Kepler

Částečně je to pro efekt. Po zásahu jednou kulkou se efekt nekoná. Když schytáš 10 kulek za vteřinu, tak se rozhýbeš ve stejné frekvenci. Ono se to nezdá, ale díky rychlosti kulky má zásah slušnou energii.