Rokio

Jak to, že se z Ivana z filmu Mrazík, hned nestal zase člověk po prvním vykonaném dobrém skutku?

Protože byl Ivan pyšný, tak byl dědečkem Hříbečkem proměněn v medvěda. Posléze se dozvěděl, že kdyby nebyl hlupákem, nestal by se medvěděm a že je potřeba vykonat dobrý skutek, aby se zase vrátil do své lidské podoby.

Jak je možné, že se z Ivana nestal člověk, jakmile přispěl žebrákovi mincí, ale až po tom, co se rozhodl donést hůl slepé stařence. Co na tomto skutku bylo tak zvláštního, že se z něj při rozhodnutí vykonat tento čin stal člověk a ne hned po prvním dobrém skutku, i když jeden dobrý skutek stačil?

Nejlepší odpověď
nyjono

Protože ten první skutek nebyl uskutečněn s dobrám úmyslem. Byl vykonám se zámerem pomoci sobě.

Další odpovědi
Dochy

Dobrý skutek je „nezištný“. Ivan šel cíleně někomu něco dát aby se zbavil medvědí kůže. Nešel někomu pomoci, šel se vyplatit.