Kelt

Jak to, že se nemohu přihlásit na svou emailovou adresu? Co se stalo?

Měl jsem noční směnu a ještě po půlnoci jsem si četl maily. Teď sedím v knihovně na veřejném internetu a nemohu se přihlásit. Zadávám heslo a včera jsem se na mail v pohodě dostal. Dokonce jsem se přihlásil na Otázky a odpovědi, takže jsem heslo nezapomněl. Když se chci přihlásit na mail, ukazuje mi to Bad request. Já si nechci měnit každou chvíli heslo, jméno a pod, Možná je chyba v serveru, nevím. Poradíte, co dělat? Děkuji.
Tak jsem se musel dvakrát přihlašovat. Pomocí mobilu a SMS jsem zadával znovu heslo. A když jsem ho zadal, tak jsem se nemohl přihlásit. Možná to bylo proto, že to byl veřejný internet ve veřejné knihovně. Až druhá, nebo třetí možnost byla úspěšná. Otázkou je, jak je to zabezpečeno? Kdo se mi může dostat na mail, na heslo a může sledovat spojení s mým mobilem. Pro jistotu si to mohu doma zase změnit. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
xiperio

Zkuste se přihlásit , ale ne z veřejného netu. Nevím sice, kde máte registrovanou emailovou adresu ,ale já když jsem měl problém, tak jsem zavolal do Seznamu a oni mi poradili.

Další odpovědi
elkon

To je snadné, nepotřebuji k tomu psát román, ale stačí jedno. Nepřihlašuj se bůhví kde do tvého mailu, ale jen na prověřeném místě.

Arne1

Bad request – to vypadá spíše na nějakou chybu toho webového serveru,

Daidal

Nevím, co myslíš těmi „Otázky a odpovědi“ ve spojitosti s mailem (a jeho heslem)… Pokud je to nějaká stránka, kde máš uživatelský účet, tak tam přece nemusíš mít stejné heslo, které máš v přihlašování na mail.
Přihlašuješ se na správný mail, na správném serveru (Seznam, Google, Centrum) a správnou emailovou adresu (seznam.cz, email.cz, post.cz,…)?
Nemáš zaplý capslock, když píšeš heslo?

Pak mě jen napadá, žes zůstal někde přihlášený a někdo ti mohl změnit heslo.
Nebo to ta síť nějak blokuje (což nevím proč – obzlvášť v knihovně).
Nebo si to s něčím pleteš, přihlašuješ se někam jinam, přihlašuješ se špatně nebo jsi zapomněl heslo (od emailového účtu).
Jinak nevím, příčin může být několik. A na základě ničeho to nejde říct. Alespoň já to takhle nepoznám, uvedl jsem jen možnosti, které mi připadají logické.
Každou chvíli se ale „jméno“ a heslo měnit fakt nemusíš ani se to nedá. Jako heslo si můžeš sám doborovlně změnit, pokud chceš (nebo si nechat zaslat nové – nějak jinka, pokud máš ten ůčet „pojištěný“ jiným účtem nebo tel. číslem). Jméno je adresa a ta změnit nejde (leda registrovat nový email/účet).
Ale nechápu, proč to píše Bad request. Funguje jim net? Možná to celé vypadlo a není problém s emailem ani konkréntím serverem. Může to tak leda souviset s konkrétním prohlížečem, danou sítí, problém se zpracováním požadavků, odesíláním, s adresou, špatné načítání/propojení, cookies soubory (a tím pádem i serverem a jeho chodem v určitých věcech). Ale nic víc mě nenapadá.
Zkus se prostě přihlásit někde jinde, pokud máš tu možnost.
Nepíšeš, co se ti přesně děje/zobrazuje. Tipuju, že zadáš přihlašovací údaje (na Seznam.cz?), odešleš a hodí tě to na prázdnou stránku, kde je napsáno pouze Bad request (nebo 400 Bad request).. To bude chyba v daném počítači a prohlížeči.
Třeba bude víc na googlu https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=400+Bad+Request

Zkus vymazat historii, soubory cookies, popřípadě aktualizovat nebo změnit prohlížeč (jestli je to tam možné, ale hádám, že prohlížeš bez správce/oprávnění ani akutalizovat nepůjde – na veřejné síti). Pokud je tam i jiný prohlížeš, tak zkus prostě ten druhý… Teda pokud tam ještě jsi.

nyjono

Občas se mi to stává taky.
A nejen na mail.
Většinou to třeba za hodinku jde.
Myslím, že se jo chyba serverů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Stejně jako Daidala mě zaujala poznámka „Dokonce jsem se přihlásil na Otázky a odpovědi, takže jsem heslo nezapomněl“ – nemáte doufám stejné heslo na email i sem?