Kelt

Jak to, že se mi nenačítá disk? Co se mohlo stát?

Mám 2TB disk připevněný k počítači, kde mám spoustu souborů, které si na počítači prohlížím. Ještě včera večer v 19:00 jsem disk používal, pak jsem ho vypnul a odpojil. Vrátil jsem se po 22. hodině a disk nejde načíst, nezobrazuje se. Možná jsem měl otevřené nějaké soubory a disk jsem odpojil, ale to by nemělo mít vliv na činnost celého disku. Normálně mi disk svítí bliká, ale nenačítá se, ukazuje se, že tam de facto žádný disk není. Pro jistotu jsem vyzkoušel starý disk 750 GB, který se v pohodě načetl. Takže se něco muselo stát s tím diskem. Poradíte, co bych mohl dělat, jak se dostat k tomu, co je na disku? Děkuji

Odpovědi
Dochy

Zvukové projevy? Slyšíš že by se točil, cvakání z vystavení hlaviček apod?? Nějaké neobvyklé zvuky?
Pokud je kabeláž OK, nestal se mu žádný úraz apod, tak pravděpodobně odešla elektronika. Firma by z něj (za poplatek) data možná vydolovala tak, že koupí stejný disk a vymění elektroniku.
Různé divné cvakání a další zvuky – to by mohl být mechanický problém. Na 600MB disku jsem to vyřešil tak, že jsem jej otevřel, hlavičkám rukou pomohl ze zaseknuté polohy a data zkopíroval než se zničil povrch. Ale jestli bys s 2TB diskem měl na kopírování dost času si nejsem jist (po otevření v amatérských podmínkách ten disk půjde do kytek a spíše rychleji než pomaleji)