Adula.57

Jak to, že se do hada vejde celá myš?

A je to vůbec možné?

Nejlepší odpověď
Syd

Do hada se nevejde jenom celá myš, do velkýho hada se vejde i srnka, člověk, nebo tele. Vyhoděj si hubu z pantů a rozevřou jí, až je po obvodu kolem oběti jenom kůže a ty malinký čelisti jsou schovaný nahoře a dole. Zrovna tak uvnitř těla nemaj nějakej hrudní koš, kterej by je omezoval v tom, co do sebe nacpou. Prostě se roztáhnou to naprosto šílenýho tvaru a potom několik dní/tejdnů jenom ležej bez hnutí a mohutnýma svalama a páteří drtěj obsah žaludku, dokud nestrávěj uplně všechno, včetně kostí a chlupů.

Další odpovědi
Pájo

Umožňuje to speciální uchycení čelistí hada na lebku…pohyblivé připojení dolní čelisti k lebečním kostem.
Obě čelisti spojují pružné a značně roztažitelné vazy, které hadům umožňují pohltit kořist i větší než je jejich hlava.

elektrikář

Je jsou na to od přírody zařízení čelisti nemají na pevný zámek jako ostatní živočichové.Roz­táhnou se dle potřeby. Chlupy co nestráví dokáží vyrhnout.

Drap

Jsou k tomu přizpůsobeni, nevím, co je na tom zvláštního ? Obdobná otázka jako třeba proč komár lítá.