Autista

Jak to, že policie nedokáže stáhnout Dark web a jemu podobné z internetu ?

Chvíli mě tahle otázka už svrbí v hlavě, ano chápu že DW atd. je strašně velký, ale neříkam najednou spíš postupně, je problém v tom ,že když je IP na nějakém prostranství vlády tak člověk automaticky nemůže dostat software aby se tam mohl dostat nebo v nebezpečnosti a následném ohrožení policistů, agentů aj. v reálném životě nebo nedostačujíci schopnosti legálních IT pracovníků(hac­kerů) ?

Nejlepší odpověď
Osvětlovač

Jiné - odpověď

Tak buď jsem tě absolutně nepochopil… Nebo už je pozdě (2:22). Ale když mám odpovědět tak jak se ptáš. Proč.. policie není schopna.. Vono ta ještě dlouho schopna nebude obzvlášť ta naše.. ta je úplně v knedlích a z internetu mají policajti kopřivku jen to slyší.. A proč na to nemají páky je velice prosté, přitom naprosto geniální nápad, hned několik nápadů propojených v dokonalý nástroj proti veškerým otrokářům světa.. navíc se zneužitím vlastních prostředků nepřítele.. tedy u nás české pošty.. a teď jdeme na tvrdo.. To byly časy.. jak mi tady pošťák každé ráno nosil drogy všeho druhu.. a teď se držte.. ZADARMO.. Tady se smetí prodává za nehorázné prachy.. a mě to nosil pošťák zdarma.. Od první chvíle jsem byl jak alenka v říši divů.. a vůbec si vážení nemyslete, že to je něco temného, naopak, za celý život jsem nepotkal příjemnější přátelšítější a zkrátka svobodnější a lepší lidi.. To poslední místo kde bych to čekal.. čekal jsem právě masivní podvody.. ale kupodivu bylo jich minimum. Mě samotnému bylo blbé už jen to co jsem dělal.. že jsem vždy čekal na nové dealery, kteří jako reklamu svého zboží, rozdávali vzorky zdarma.. :D To byl pořád někdo, a později jsem zjistil, že mi normálně pošlou i zdarma :D :D tak jak jsem si tam pokecal s lidmi ..,.. na to nezapomenu, jak jsme se tam vysmívali všem policajtům :D objevovali se jejich zoufalé pokusy proniknout mezi nás a my je totálně odrovnali :D já se nemusím ničeho bát, já jsem vášnivým konzumentem všeho zakázaného. .z prostého důvodu, děsí mě že by mě mělo potkat to neštěstí do kterého všichni skáčí po hlavě a vidí v tom smysl života.. :D můj smysl života, je vám pravdou vytírat zrak. Pravda totiž pomáhá a především osvobozuje.. Snad jsem vám tady neporušil žádná pravidla, a nestrhal nějaké normy :D každopádně.. Zpět k tvé otázce.. Protože ani banda z NSA CIA a všechny ostatní na celém světě.. nejsou schopni dobře zařízený shop odhalit.. větší problém těm shopům dělají ddos útoky, teda už to myslím nějak vyřešili.. ale šmejdi je vydírali všelijací.. Česká policie to je kapitola sama pro sebe.. Když vidím jak zblblá je většina lidí.. slepá vystrašená bezmocná neschopná.. to se těžko odpovídá, ale poděkujte vládě, a systematickému a sofistikovanému vymývání mozku.. velmi účinné.. Ale co vidím to říkám, s krkem na špalku že je to pravda. Jinak.. ty možnosti jsem nepochopil :D a dotaz.. proč… si něco přečti co je to TOR, jak funguje, pak si najdi jak fungují ty shopy, vše je bezpečně šifrováno.. až budou policajti schopni rozluštit tu hromadu znaků… tak pak snad … :D jo a takové zjednodušené vysvětlení.. Vona to údajně původně vymyslela CIA. ten software pro anonymní net, aby mohli údajně bezpečně nevystopovatelně hovořit vojáci či co jak tam v té sýrii iráku zbytku světa vraždí nevinné civilisty, a vy všichni co chodíte k volbám tomu dáváte souhlas a zelenou.. to jen aby se pak někdo tam nahoře před soudem nedivil proč tak rychle a kam letí.. no dolů.. hádej :D Měj se a přeji hodně štěstí..

Zdroj: Bůh ? Zdravý rozum? Co to je tohle ? : D Logika ? 20 let online?

Další odpovědi
zjentek

Varianta 1.

A kde se píše, že nedokáže? Třeba už dávno mají něco stažený a jestli ses k nim naboural a čmuchal bez výsledku, tak existuje něco jako externí média atd., víme?

anonym

Jiné - odpověď

U běžné internetové stránky je to tak, že vznikne nějaké pravomocné rozhodnutí soudu nebo předběžné soudní opatření a na základě něho je informován český registrátor domén cz.nic, že má okamžitě přesměrovat doménu na stránku mvčr.cz která od té chvíle bude zobrazovat jen hlášení že doména byla z rozhodnutí soudu zablokována… jednoduché. Stejné páky má justice na provozovatele web hostingu nebo IPS poskytovatele připojení, kteří musí uposlechnout pokud jim je nařízeno stažení nějakého závadného obsahu nebo blokování přístupu na úrovni ISP. Ti všichni jsou snadno adrseovatelní a musí na stažení webu spolupracovat, takže je to snadné a zvládne to každý úředník i policista.

A teď se nad tím zamyslete ještě jednou s informací že u darkwebu neexistuje žádný doménový registrátor cz.nic, neexistuje žádný webhosting (majitelé stránek si je hostují sami na svých vlastních PC, klidně přímo doma) a ISP nemá možnost blokovat cíleně jakoukoliv doménu v rámci darknetu (technicky to není možné, protože přes ISP komunikace prochází šifrovaně a on vůbec netuší o jaký obsah je v té komunikaci vůbec žádáno, logicky ji ani tedy nemá na základě čeho blokovat) … a tím jste dostal odpověd proč to neumí, protože to prakticky nejde.

Jediná cesta jakou policie může k blokaci přistoupit je snaha vymámit z provozovatele nějak jeho osobní informace, nebo jakékoliv informace které policii navedou na nějakou fyzickou stopu a následně umožní razii přímo v místě kde je web hostován. Někteří provozovatelé nejsou příliš chytří a za celou dobu probíhajícího šetření případu o sobě dokáží postupně prozradit dostatek informací aby to umožnilo přímou razii v místě kde je server hostován. Tam se pak musí zajistit důkazy. I to má však ale velké ALE. Ten obsah je obvykle hostován na šifrovaných serverech, což znamená, že když je vypnete už se nikdy nedostanete k obsahu na jeho discích. Policie tak s sebou musí táhnout zdroj napájení a nebo hluboce zmrazit operační paměti aby v nich byla informace čitelná i dlouho po vypnutí počítače, to jsou však vysoce odborné postupy které prostě naše policie vůbec není schopna realizovat … nedělejme si o nich příliš velké iluze, takže i když o sobě provozovatel sám neopatrně prozradí kde se nachází a oni u něj udělají razii stále je velmi nepravděpodobné, že vůbec při razii získají jakýkoliv důkazní materiál proti provozovateli serveru. Proto to nejspíš ani nezkouší.

zjentek

Autista se ptá a Osvětlovač situaci osvětluje… Něco úžasného, krásná práce! Na těchto základech by se dalo na serveru stavět. (;