icurusL

Jak to, že ovoce/zelenina může sama od sebe dozrát když už byla sklizena?

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Je to složité, jsou tam nějaké fytohormony, v tomhle případě je tam důležitý ethen. A ten si samo ovoce a zelenina vylučují a tak dozrávají. Stačí jim to i jen dodat anebo je dát k sobě, takže to nemusí být čistě „jejich“.

Další odpovědi
Filip84

Jak které.

U některého OZ jde o přirozený proces, a v jaké příčině, to by Ti musel vyložit nějaký přírodozpytec. U jiných se o to postará dozrávací plyn s pesticidy.