Verule

Jak to, že některý pomeranč při odležení vyschne a některý shnije?

v podstatě to může být kterýkoli citrusový plod a zajímalo by mě, čím je to dáno.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Podle způsobu ošetření když je postříkán parafinovou ochranou neshnije a neošetřený shnije.
Doplňuji:
Taky ještě způsob skladování.

Další odpovědi
elektrikář

Na kvalitě citrusových plodů se uplatňují tyto příčiny. Prvotní chjemické ošetení,po sklizni. Skladovací podmínky a teplota při dporavě, kontaminace z nakaženými plody. Přítomnost plísní při skladování u vás pokud je necháte v igelitovém sáčku a v teple je to pro plísně jako skleník.

Fidel

Myslím si, že to může být dáno vlhkostí prostředí a také kvalitou citrusu (jestli už v něm začaly hnilobné procesy předtím než jsi ho nechal někde ležet…)