Kepler

Jak to, že někteří Cikáni jsou hodně tmaví a jiní jen trošku opálení?

Prý pocházejí odněkud z Paňdžábu, či jiných koutů Indie a začali migrovat, páč je nikdo nesnášel ani tam. Jak známo, s místním evropským obyvatelstvem se nikdy moc nemísili. Pravda, existují i tzv. bílí cikáni, ale název je jen podle jejich podobného chování.

https://pixaba­y.com/photos/gip­sy-young-boy-male-portrait-604214/

Nejlepší odpověď
led

Ani černosi nie sú všetci čierni ako noc.

Sfarbenie kože je otázka genetiky, oblasti z ktorej v dávnych časoch prišli a nezanedbateľná je aj prímes „gadžovskej“ krve

Další odpovědi
marci1

„Ani pět prstů jedné ruky nejsou stejné.“ 🙂
Romské přísloví

ten který je

Jedná se pravděpodobně o Olachy.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ola%C5%A1%C5%­A1t%C3%AD_Romov%C3%A9

briketka10

Těm bělejším říkám kofoly 😁

hapiky

Nemohou být všichni stejní, neboť pocházejí ze všech koutů Asie.
Ti bělejší byli nuceni svého času pracovat ve vápencových dolech.

aliendrone

Easy. Nesmíš být tak sebestředný Keplere a myslet si, že jenom ty máš patent na chlívoňství. Jsou i jiní (včetně žen!), kteří jsou takto nadaní, pochopitelně s přihlédnutím, že ti v tomto ohledu nesahají ani po kotníky. ;) :D :D

Pepa25

Část „otázky“ začínající „páč“ je dost trapná …

briketka10

Těm bělejším říkám kofoly 😁

Kepler

Já myslel, že se tak říká právě těm tmavým, soudě podle barvy nápoje. Těm světlým by se mělo říkat borovička (průtahová) 🙂

Rokio

Říká se Romové.

ten který je

Nemel nesmysly,znám cikány kteří sami sebe označují jako cikáni.

Kepler

Nepoučuj mě pořád, jak se co říká. Část Cikánů toto označení jako Romů odmítá, ba je to pro ně i urážka. Pro mně jsou to Cikáni a basta.

Rokio

Kepler: Omlouvám se, pane.

led

Máte pravdu nie všetci si hovoria Rómovia a nie všetci si hovoria Cikáni.
Rozdiel je aj medzi nimi v pôvode keď jedna časť boli kočovníci a iná zase usadlí, ktorí boli z pôvodnej oblasti vyhnaní nájazdmi iných ázijských kmeňov

briketka10

led
Oni se rádi spustí s bílým masem 😁

led

Ale je to aj naopak 😁