autacek

Jak to, že na celém světě projevují lidé radost stejně?

Nebo je to někde jinak?

Nejlepší odpověď
marci1

Pro nás je třeba zvláštní úsměv u Japonců. 🙂 Třeba při oznámení o úmrtí blízkého člověka se usmívají, my bychom plakali. ☹
„V souvislosti s japonskou kulturou je důležité upozornit také na odlišné používání úsměvu. Japonský úsměv nebývá nutně vyjádřením radosti či souhlasu, ale spíše formou dodržování etikety. Japonské děti trénují od mala úsměv jako sociální povinnost, neboť je nutné předcházet konfliktům a smutku u lidí v okolí. Japonci se tedy usmívají i v situacích, kdy by jedinec z jiné kultury plakal, např. při oznámení o smrti dítěte apod.“
http://www.op­sychologii.cz/cla­nek/173-japonska-neverbalni-komunikace-aneb-tajemstvi-japonskeho-usmevu/

Další odpovědi
Edison

Protože je to druhová záležitost. Přeci jen jsme jeden živočišný druh. Podobně všichni psi bez ohledu na rasu štěkaj, kočky mňoukaj…