Kelt

Jak to, že mnohé státy reprezentují osoby, které vypadají, že tam nikdy nebyly?

Nevěděl jsem jak formulovat otázku, ale opět jsem dostal inspiraci po tom, co jsem viděl. Takže v televizi byly atletické závody, běžela se štafeta 100 m ženy, ukazovaly jednotlivé závodnice a v záběru byla krásná snědá tmavovlasá snad černoška, a reprezentovala Finsko. Podobná reprezentovala Německo. U Francie to člověka nepřekvapí, fotbalové mužstvo je plné těchto lidí, kteří nemají Evropský původ. Nechci se nikoho dotknout kvůli hanobení rasy. U Finska mne to překvapilo, myslel jsem, že všichni Finové jsou blond. Jistě, ta atletka se tam mohla narodit, požádat o občanství atd. A když připočteme , že jde dneska o peníze a to i ve sportu, není se co divit. Ale já se divil. Jaké máte názory? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Jak vidět, tak jsi myslel špatně. Ode dneška víš, že všichni Finové blonďáci nejsou. Vezmi si kolik Čechů, kolik z nich má alespoň jednoho rodiče ze zahraničí.

Další odpovědi
Kepler

Od konce 90. let i Finsko přijímalo uprchlíky, z těch tmavých jsou to podle wiki nejčastěji Iráčané a Somálci. I u nás jsou tmaví TV moderátoři a fotbalisté. Zřejmě ti sportovci získali finské občanství, ale ani si nejsem jist, jestli je to reprezentaci vůbec nutné.

Ametyst

Za jistých podmínek si sportovec může vybrat zemi, za kterou bude závodit. Ty podmínky neznám, ale když bafuňáři dělali Ester Ledecké naschvály, schylovalo se k tomu, že bude závodit za jinou zemi.

aliendrone

Svého času na netu kolovala humorná fotografie francouzké fotbalové reprezentace – všichni hráči byli černoši! Dnes už je pochopitelně coby „rasistická“ a víbůhcoještě k nedohledání. Fakt je, že pokud sportovci bafuňáři dělají brikule, je možnost, že budou reprezentovat JINOU zemi, přesně jak píše Ametyst.

ivzez

Zřejmě jde o osoby, které získaly občanství té které země,
nebo o jejich potomky, kteří se už v té které zemi narodili.

Ametyst

Připomělo mi to kratičké video, kde si nějaká Arabka, studující ve Finsku, stěžuje, že ve Finsku jsou samí Finové a nic než Finové. Její případ to tvrzení právě vyvrací. Pochvaluje si, že přichází stále víc migrantů. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ENXLHkJf4jk