Kelt

Jak to, že mi teče sprcha, když by teoreticky neměla?

V koupelně mám sprchu namontovanou na vaně. Je to páková baterie. Když vytáhnu páčku, tlačítko, a pustím vodu, teče voda do hadice od sprchy, a když tlačítko zatlačím, tak teče voda z kohoutku. Pákou se dá nastavovat teplota vody. A sprcha je zavěšena, takže hlavice sprchy je výše než kohoutek. Přitom když si někdo pustí vodu na ruce, tak mu teče voda na ruce, ale současně kape voda z hlavice sprchy, která je výše a navíc uzavřena. Asi to bude chtít nějakou opravu nebo výměnu. Poradíte, co to může být? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Netěsní ten ventil, co pouští a zastavuje vodu do hadice.

Další odpovědi
Kepler

Měl jsem to podobně. Podle mého názoru je to vinou konstrukční nedokonalosti baterie. Tlačítko jakž takž fungovalo až po manipulaci za vyššího průtoku. Asi bych to řešil kvalitnější koupelnovou baterií.

Drapova odpověď může být pravdivá, ale mně to dělalo i při úplně nové baterii. Myslím si, že vyměnit těsnění u koupelnové baterie není snadné, ne-li nemožné. Není to kuchyňská baterie se dvěma kohoutky.

JájsemRaibek

Kepler má pravdu.
Všimni si, že pokud pustíš vodu jen trošku, tak s páčkou můžeš lehce pohybovat tam a zpět. Je jedno jestli se jedná o starý typ bateie, kde je páčka nebo novější, kde je něco jako tlačítko.
Jakmile pustíš vodu víc, cítíš jak ventil „zaklapne“ a pokud vodu pustíš velmi plným proudem, tak někdy nejde ani přepnout. To co drží ventil v dané poloze je právě tlak vody.
Výška hadice s tím mnoho společného nemá, protože tam je sice malý, ale je tam tlak, takže voda poteče i nahoru.

nyjono

Reaguje to na průtok vody, s tím souvisí tlak v baterii ve a v přepínacím čudlíku.

Hlada

Netěsní ventil. Je potřeba trochu natáhnout pružinu. Není dobré to ale přehnat, protože pak by byl potřeba velký průtok do sprchy, aby přepínač držel.

mosoj

A už jsi někdy čistil perlátor na výtoku do vany? V první řadě bych to udělal. Pokud se to nenapraví tak vyměnit O kroužky na válečku který se ovládá čudlíkem pro spouštění sprchy. Obojí ovšem znamená mírnou demontáž za použití montážního klíče. Všechno potřebuje údržbu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.