Kelt

Jak to, že mi počítač špatně přečetl název skladby?

Třídím si skladby mp3 a protože skladba je určena indexem, tak při poslechu – Hudba Groove, se napíše název skladby, který použiji. Nějak mi neseděl text, tak jsem si ho zapsal do Googlu a zjistil jsem, že skladba se jmenuje úplně jinak.Stalo se vám to také někdy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

U mp3 existuje věc, která se jmenuje ID3 tag, slůvko „tag“ lze přeložit třeba jako „visačka.“ Je to skupinka dat, nazývají se metadata, protože nejsou přímo součástí dat, o které v mp3 jde, tedy dat obsahujících zvuk. Existuje víc verzí tohoto ID3 tagu, některé se vyskytují na začátku a některé se připojují na konec souboru a jsou tam ještě jiné odlišnosti. A jejich obsahem jsou takové záležitosti jako název skladby, žánr, jméno autora, jméno interpreta a podobně. A právě ten název skladby se může lišit od názvu té mp3ojky, protože změnit název souboru je jedna z nejjednodušších věcí, kdežto pro editaci ID3 tagu už musí mít uživatel malinko více znalostí, příp. programového vybavení – i když ve Windows XP a novějších lze i toto bez pomocného programu, jen s prostředky Windows. A teď je otázka, jestli program, který jsi použil k přehrávání, indexuje na bázi názvů mp3, nebo na bázi ID3 tagů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/ID3_tag

Další odpovědi
Mc Merkurion

… von je název skladby, co můžeš přepsat a pak nadpis, podle kterýho se to řadí …