Kelt

Jak to, že mi nejde stahovat jednoduše text?

Tak si chci stáhnout text povídky, označím si to a vložím na příslušnou stránku. Nemám Microsoft, dělám v Open nebo LibreOffice. Vložím stránku a text tam je, když jsi ale tam dám druhou stránku, z povídky, musím buď použít novou stránku Libre office, protože text není čitelný, objevují se tam vlnovky a ani změnou písma nemohu změnit písmo tak, aby bylo čitelné. Když si uložím každou stránku do jednoho souboru a pak si kopíruji ten text do jednoho vytvořeného souboru, není další text na stránce, ale jde s ním rolovat. Dříve se mi podařilo dát do souboru klidně 20 i více stránek, nevím, zda není něco v nastavení. Poradíte, co dělat? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Chtělo by to odkaz na nějaký příklad. Některé stránky mají ochranu proti kopírování (např. při pokusu o kopírování tam přidají i odkaz a copyright info) ale může toho tam být i víc… Doporučuji zkusit funkci „vložit jako – prostý text“, nebo nejdřív prohnat přes obyčejný textový editor (např. notepad) a pak teprv nakopírovat kam chceš…

anonym

problém je zřejmě v tom že text kopírujete s veškerým formátováním a to v případě například špatně dělaných tabulkových layoutů webových stárnek může způsobovat podobné problémy. Pokud něco kopírujete z webu je vhodné to do libreoffice vkládat jako neformátovaný text, to by mělo fungovat bez problémů.

Tedy nikoliv pomoci ctrl+v ale pomocí ctrl+shift+v a z nabídky vybrat „neformátovaný tex­t“

(případně pravé tlačítko a z kontextové nabídky vybrat „vložit jinak“)…