Avatar uživatele
Kelt

Jak to, že magnet nedrží na kovové desce?

Mám klasické školní magnety a občas si jejich pomocí připevním papír na kovovou stěnu. Byl jsem ale překvapen, když jednou stranou magnet držel a když jsem ho otočil, tak začal klouzat po té stěně dolů. Na některých předmětech nedrží, to je dáno složením, ale proč drží jen jednou stranou, mi není jasné. Jedná se o magnety koupené v papírnictví. To, že se magnety odpuzují, je mi známo, ale to, že po otočení nedrží, je divné. Víte někdo, čím to může být? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? nyjono před 717 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Některé magnety mohou být zmagnetovány ve smyslu „E“ – tj. na jedné straně máš oba póly, na druhé straně je takové téměř nic. (třeba nízký váleček, při položení bude mít v ose směrem nahoru pól J, po obvodu směrem nahoru pól S), dole skoro nic. Lze snadno ověřit, objeď jej ze všech stran něčím malým feromagnetickým a zjisti do kterých míst magnetu je předmět přitahován.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Zdá se mi že jde o šizuňk. Magnet není magnet- jedno z vysvětlení. Dnes při nákupu často není radno. Dnes např. ani měď už není měď a musíš při stavbě dávat sakra bacha od vody až po střechu, co za materiál na novostavbu pořizuješ, pokud ji nezamýšlíš na 5 – 7 let a pak zdemolovat.

Kupiš cedník- teče. Zaletuješ- necedí. 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek