zjentek

Jak to, že lidé některý množírny zvířat zakázali a jiný zase ne?

Tak z tohoto jsem se chtěl ještě také vykecat specificky, v mám případě tzn. pohledem zaměřeným do hloubi problému a vyvstalo mně tam několik otázek, takže slyšte…

Tak třeba klecové množírny psů a podobných jsou již ilegální a budou tvrdě trestány. Ale slepičky mohou v obdobných klecích množit svá vajíčka dále. Jako lidi… kde jsme? To není TOTÉŽ? A může snad slepička za to, že se na pejska příliš nepodobá? Copak se geneticky upravovala sama? Měla na výběr? Víte, jak taková slepička může být chytré zvířátko a jak takový život asi nese, krom toho že nese i v děsných podmínkách? Že jsou slepice někaká hloupá zvířátka je dávno dávno prolomené dogma, jak víme. Proto taky říkáme, že ženy jsou jako slepičky. Používáme tento příměr, protože ženy nás muže DŘÍVE ČI POZDĚJI svou chytrostí nejen ohromí, ale i odzbrojí/svléknou do naha. Pak často začínáme od Á, jako malé děti, ale to již do otázky opravdu nepatří. Vy jste však lidé spravedliví a moudří, homo sapiens sapiens, takže co si o tom myslíte v momentě, kdy třeba máte čas se nad tím třeba zamyslet?

A vypadá to, že podobně vyprodukovaný vajíčka budou moudří lidé bezmyšlenkovitě papat ještě hodně dlouho, minimálně do roku 2027. A třeba se budou i zlobit, že jim na tuto jejich „libůstku“ někdo přišel a třeba ji budou chtít vidět i jinak, než jak je veřejně vyložena a probíhá. Jenže každý, kdo ubližuje slepičkám, ubližoje taky tak trošku ženám, podle výše zmiňovanýho. A to je špatné. Stejně jako množírny.

Takže opět homo sapiens sapiens dělá věci složité z věcí tak jednoduchých, jako je SPRAVEDLIVÝ zákaz množíren zvířat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to na nás, aby se špatný zákon zrušil. Trend v Evropě je zcela jasný, nikdo si klecový odchov nepřeje. Stále více supermarketů se zavazuje, že nebudou odebírat vejce z klecového chovu. Pokud se zákon nezmění, musíme chovatele donutit. Ale zdá se, že to naráží na ekonomickou stránku věci. Mnohým lidem je to jedno a radši si koupí vejce za 3,– z klecí a ne za 5,– z šetrného chovu. https://zakaz­kleci.cz/

Další odpovědi
Alesh

Přesný stav neznám, ale určitě k posunu od klecí dochází. Cenové argumenty zjevně nejsou až tak silné a spoustě lidí nevadí, stejně jako mně, si třeba i trochu připlatit za ten pocit, že té změně alespoň malinko přispěje.
Jinak k nám před dům zajíždí každých 14 dní prodejna s vejci. Byl jsem u ní před mnoha měsíci a když jsem se paní zeptal, jestli mají podestýlková vejce, tak se tak nějak lehce nepříjemně zatvářila a nějaké ty dvojky tam vytáhla. Bylo jasné, že absolutní většina vajec jsou trojky. Celá ta záležitost mě tak nějak trochu znechutila, čili vejce jsme od té doby kupovali nadále v kamenných obchodech.
Před týdnem jsem se ale odhodlal, že si tam pro ty dvojky zas zkusím dojít. Přijdu, zeptám se, jestli mají podestýlková vejce. Paní vzala hned ty seshora, který byly tak nějak „na řadě“, z čehož jsem pochopil, že už mají jen dvojky (což jsem si následně i potvrdil na jejich stránkách). Čili tento posun mě fakt potěšil. Jinak cena za 30 vajec velikosti L = 99 Kč (3,30 Kč/vejce), z dovozem před barák, musím říct, že spokojenost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.