ondricke

Jak to že, když je to tým U21, tam můžou hrát hráči s věkem 22?

Odpovědi
tada35

Pravidla při sestavování věkově omezených družstev jsou dána sezonou případně celý obdobím, kdy daný výběr reprezentuje, tj. máme např. fotbalovou ligu U19 a v průběhu roku dříve narozený fotbalista v daném ročníku dosáhne dvaceti let.

V U21, předpokládám, že myslíte fotbalové reprezentační výběry je to dané tím, že pro konkrétní ročníky trvá kvalifikační období+hlavní turnaj až 2 roky, takže z hráče, kterému bylo původně 21 let, může být při finálním turnaji 23letý fotbalista.