Avatar uživatele
honza7

Jak to, že jsme národ smutných lidí?

Cítím, že hodně lidí se trápí? je to i v zahraničí? Já bych řekl, že jo, ale zase mně někdo bude říkat, že už si na otázku zase sám odpovídám:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, zzzzz, marci1 před 3472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

ANO

Já jsem šťastná 🙂 a přeju to všem:-)))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

ANO

Co ano/ne? Jak mám na otázku „Jak to, že jsme národ smutných lidí?“ odpovědět ano/ne? Občas mi spíš připadá, že jsme národ nemyslících lidí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

NE

U nás jsou lidé zklamaní, žijí v existenční nejistotě, často v nedostatku.
Neumí se radovat z „obyčejných“ věcí.
Některé „pálí dobré bydlo“, honí se za „věcmi“, které „musí mít“.
Často žijí ve stresu, jsou pracovně přetížení, nedostatečně finančně ohodnocení.
Zapomínají na úsměv, neumí (nebo nemají z čeho) se radovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

NE

Doplňuji:
U nás je to taková národní mentalita. Stále nejsme z něčím spokojeni a bojíme se bude dál. Možná to je způsobeno naší pohnutou historií. V dřívějších dobách se neustále přes naše nicotné území ve středu Evropy hnaly vojenské hordy. A vojenské útrapy, nesou jen bídu, utrpení a smrt. Tak možná proto máme obavu co přinese nejbližší budoucnost.
Na druhou stranu jsme si vytvořili nezvyklý humor, kde všechno dokážeme zlehčit a zesměšnit včetně sebe samých.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

NE

Ne v zahraničí to opravdu tak není. Také mi to dost vrtá hlavou. Proč jsou lidé u nás tak vážní, smutní a neužívají si život ? Už jsem se na to i tady ptala. Díky za otázku. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

ANO

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek