Kepler

Jak to, že je tolik obchodů otevřeno?

Zahradkářské potřeby, PC prodejna, elektro, spojovací materiál – ti všichni mají výjimku? Nebo prostě na nařízení vlády kašlou?

Nejlepší odpověď
marci1

Mají vyjímku a je jich hodně. Viz: odkaz. 🙂

Zdroj: https://korona­virus.mzcr.cz/wp-content/upload­s/2020/10/Usne­seni-vlady-CR-ze-dne-21-10-2020-c-1079-o-prijeti-krizoveho-opatreni-s-ucinnosti-od-22-10-2020-o-zakazu-maloobchodniho-prodeje-a-sluzeb.pdf

Další odpovědi
Schluker

Odpoved je ve zdroji. Tohle je doopravdy zbytecna otazka…

Zdroj: https://www.vla­da.cz/cz/epide­mie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

nyjono

Asi nekašlou.
Měly by to být obchody, které potřebují k výkonu svého podnikání živnostníci a podnikatelé.
Např. v Uni hobby pouštějí pouze s kartou vystavenou na základě vyplněné žádosti kde je potřeba vyplnit i firemní údaje.

Gonfaloniér

Zavřené jsou myslím hlavně papirnictví a obchody s oblečením, posilovny. Ale drogerie,lékárny, železářství (snad i elektro – to si nejsem jistý, možná jak které), snad všechny potravinářské, zahrádkářské obchody a plno dalších jsou všechny otevřené. Víc jich je otevřených, než zavřených. Nemyslím celkem počet firem/obchodů, ale podle oborů působnosti.

U toho elektra nevím. Tady u nás v okolí máme jedno a je zavřené. Ani z těmi papírnami si nejsem jistý, jedna v okolí otevřená je, ale to možná proto, že to není vyloženě parníctví, ale spíš i průmyslově založené obchod (a ty obchody s průmyslovými materriály, pomůcky pro kutily,… jsou otevřené).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

marci: díky, ale třeba tu prodejnu (nikoliv servis!) elektro tam mezi výjimkami nevidím…