Ewíík

Jak to, že doktor neonemocní ?

Myslím třeba doktora na infekčním oddělení který přichází do kontaktu s mnoha nemocemi, nebo třeba i praktického doktora ? Berou léky nějak preventivně nebo jak to funguje ? Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Jednak to není pravda a jednak dodržují základní hygienické postupy a návyky.

Další odpovědi
led

Aj lekári sú ľudia a majú právo byť chorí. Rozdiel je len v tom, že rozpoznajú príznaky skôr, než „bežní ľudia“ a idú k lekárovi.

anonym

onemocní úplně normálně. při poslední návštěvě byla pí. doktor pěkně nachcípaná. brala to profesionálně. omluvila se s rouškou přes ústa.

dudu

Mimo jiné i díky tomu, že se při styku s pacienty pravidelně setkávají s různými nemocemi mají zvýšenou imunitu.

Drap

Idoktor bývá nemocný, stejně jako každý jiný člověk. Snaží se dodržovat hygienu.

Radius

Když jsem byl u praktického lékaře pro léky (na vyšší krevní tlak), ptal jsem se jeho zdr. sestry v mísnosti, kde vyndavá karty, jak to, že není nemocná když se setká denně s tolika nemocnými a ona mi řekla, že má ona i doktor očkování proti chřipce a dále dodržují hygienu a často si myjí ruce.
Také záchody mají dva, jeden pro personál (ten je normálně zamčený), a druhý pro pacienty, ten je přístupný normálně.