zdendan

Jak to, že člověk pozná, že se na něj někdo dívá?

Když se člověk na někoho dívá, ten druhý to pozná. Existuje nějaký vědecký termín nebo vysvětlení??

Nejlepší odpověď
annas

Každý to nepozná. Řekla bych, že dotyčný člověkl je citilivý, jedná intiutivně, napovídá mu to tzv. šestý smysl, že se za ním, něco děje, že ho někdo sleduje.

Jde o pocity, které se objevují v mozku, zřejmě nějaká vibrace pocit vyvolá.

Neplatí jen v tomto případě. Je něco mezi nebem a zemí … někdy těžko vysvětlitelné a pochopitelné … Podnět pro intuici přichází zevnitř, ale i zvenčí … jak je to v uvedeném případě …

Další odpovědi
Edison

Na to existuje celý výzkum. První věc je, že jistota „uhádnutí“ byla jen zlomky na 50%. Někdo říká, že je to zanedbatelné, jiní zase, že to svědčí o jisté převaze jistoty. Druhá rovina je fyzikální (nikoli fyziologická). A to extrémně zjednodušeno: podobá se to jako převaze hmoty nad antihmotou v samotných počátcích existence vesmíru.

zdendan

Edisonovi – to by mně právě zajímal ten výzkum, máte nějaké další podrobnosti, kdo to dělal, kdy a pod.?