zjentek

Jak to, že alkoholici jsou povětšinou vášniví čtenáři? Nevíte, jaký souvislosti ty dva koníčky maj? :o

Nejlepší odpověď
annas

Neřekla bych, že alkoholici jsou vášniví čtenáří,. Ale je pravda , že několik spisovatelů bylo alkoholiky. Třeba Hašek, Baudelaire, Hemingway … Nebo E. A. Poa dovedl pocit slávy až na dno – zemřel vlivem alkoholového opojení.

Ale vášnivým čtenářem se mohl stát alkoholik, který se léčí, uvědomuje si negativní důsledky alkoholismu. Takže četba, hry, poslech hudby atd byy mohlly patřít k terapi, tedy odvedení pozornosti od alkoholu, který patřil k jeho životu.

Další odpovědi
anonym

Ještěže´s to nenapsal naopak – asi bych musel přestat číst…
;-D
Možnou souvislost vidím v ´útěcích´ k fantazii – tu podporují i knihy, i alkohol.
___
Ale netuším, kde´s k takové statistice (či zjistění) dospěl.

fcoop

No – to slyším,tedy vidím poprvé.
Myslím,že mají úplně jiné starosti,než se vášnivě nořit do knih.
Jak jsi na tuhle převratnou teorii přišel?

huxa

Určitě ne silní alkoholici, pokud bys uvedl, že vášniví čtenáři jsou lidé, kteří mají alkohol jako koníček, dokázal bych souhlasit.

anonym

Znám pár lidi co si čtou v hospodě.

Drap

Zřejmě to spolu vůbec nesouvisí, je celá řada alkoholiků, kteří čtou jen s obtížemi

Agneta

Řekla bych, že „silní čtenáři“ jsou „osamělé existence“…a tak to k tomu pasuje…

Lamalam

O tom jsem v životě nesylšela a myslím, že to není pravda.
Doplňuji:
Oprava: neslyšela.