Standaa

Jak to vzniko, že ženy nosí obecně delší vlasy a muži kratší?

Odpovědi
Šidlo

kultúra sa tak dohodla

muži majú krátke vlasy cca od 19.storočia

kedysi bolo tiež nemysliteľné, aby vydatá žena/žena po 30. nosila ,,prosté" vlasy…na dedine mali vydaté ženy šatky a ručníky a čepce…žiadne dhalené vlasy po svadbe!

mešťania mali klobúky bez ohľadu na pohlavie…opäť, bez klobúka bolo pohoršenie

anonym

Tady je o tom napsáno dost, osobně si myslím, že to všechno podléhá módě, stylu oblékání, myšlení…

http://feuerte­ufel.blog.cz/1002/dlou­he-vlasy-v-dejinach

postcd

ženy jsou jiní než muži, sluší jim lépe dlouhé vlasy než na ježka