Adri ..

Jak to vyřešit? Maturitu dodělávám v září, co přijímačky?

Zdravím, bohužel se mi nezdařila 1 ústní zkouška z maturity, a tak si ji dodělávám v září. Nyní mě však čekají přijímačky na technickou univerzitu v liberci, kde mám také odevzdat kopii maturitního vysvědčení, ale nikde nemohu najít, jak to vyřešit, když si jdu dodělat maturitu v září. Nevíte někdo, jak to mají? Chci se zkusit zeptat tady, než tam budu volat.

Odpovědi
Lucijej

Kontaktuj studijní oddělení dané školy. Na některých školách stačí po domluvě dodat maturitní vysvědčení dodatečně, na jiných školách budeš mít smůlu.

da ny

Některým školám stačí předložit vysvědčení později..
Tam, kde si mohou „vybírat“ studenty nebo bez přijímacího řízení je třeba předložit vysvědčení (ověřenou kopii) nejpozději u přijímacích zkoušek.
Škola mívá informace na svých stránkách.
Někde to musíš tedy zkusit až za rok (typuji architekturu, ekonomii, zdravotnická studia aj.). „Technika“ si asi ráda počká, bývá nižší zájem o studium a tedy nedostatek studentů – strojařina..

Technická univerzita v Liberci:
„Podmínky a přijetí ke studiu a způsob ověřování jejich splnění stanovuje fakulta. Podrobnější informace o přijímacím řízení jsou uvedeny u jednotlivých fakult a jsou zveřejněny na úředních deskách a www stránkách fakult.“

Zeprej se na studijním oddělení vybraných fakult.
Kontakty:
http://www.tul­.cz/uchazeci-o-studium/kontakty-na-studijni-oddeleni

Drap

Řeknou ti to právě na té škole. Některé škole stačí výsledky maturity dodatečně.