Jak to vypadá s bezdrátovou elektřinou?

Narazil jsem na pár článků a jako již tolikrát předtím seznal mnoha odporujících si názorů. Zprvu se zdá, že to vlastně není žádný problém, že v roce 2020 si už doma akorát někam (co nejblíže většině spotřebičů) umístíme zdroj a hotovo. Leč jiní tvrdí, že se praxe konat nebude… (Ačkoliv jisté výsledky měl již pan Izák.)

Nejlepší odpověď
gecco

Indukční nabíječky už existují – v tom není problém…
Problém je ve fyzikálních omezeních – intenzita pole klesá se čtvercem vzdálenosti; se vzdáleností klesá i účinnost (část pole vyzařuje bez efektu); elmg. pole může ovlivňovat i jiné přístroje (obecně okolí)…
Osobně se přikláním k „jiným“ – drát je vždy (pokud vyjdu ze současných možností techniky) efektivnější – a tudíž levnější (a tudíž preferovaný).
😉

Další odpovědi
mosoj

Podle skrovných zpráv, dnes již není problém dopravit bezdrátově elektřinu. Problém je ji adresovat tomu komu patří. On z takového přenosu může čerpat každý kdo to umí.
Doplňuji:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/715319/Vys­trizek44.PNG