Jak to vlastně ve skutečnosti je?

V době, kdy se svět zaobíral myšlenkou, jestli je země placka, která leží na krunýři želvy, nebo je Měsíc pouhá sýrová koule zavěšená na obloze, Dogoni, kmen sídlící v západní Africe vládl astronomickými vědomostmi, které se podařilo vědcům potvrdit teprve ke konci 19.století.

Zkuste si o nich něco najít,stojí to za to.

Nejlepší odpověď
annas

Dogoni jsou primitivním národem žijícím na území Mali. Není známo na jaké civilizační úrovni se kdysi nacházeli – možná že informace o jejich minulosti ukrývá písek Sahary. Co však je podstatné, jsou jejich kosmologické mýty, které přetrvaly do dnešní doby prostřednictvím ústní tradice pravděpodobně po tisíciletí v nezměněné podobě. Z těchto mýtů nezbytně vyplývá, že Dogoni nejenže znali základní údaje o naší planetární soustavě, včetně eliptického tvaru oběžných drah planet, ale věděli snad i více než současní astronomové o vzdálených kosmických objektech. Mytologie Dogonů se točí kolem Siria, kterého považují za dvojhvězdu – tento fakt je znám astronomům teprve několik let. A co více, Dogoni tvrdí, že Sirius B (čili průvodce ze Země viditelné hvězdy) má ještě svůj satelit. Existence Siria C je ve vědě pouze hypotetická, přestože některá astronomická pozorování to potvrzují. Dogoni znají též mnoho faktů, dostupných dnes odborníkům a zjištěných teprve relativně nedávno, jako například to, že Sirius B je tzv. bílý trpaslík, že Jupiter má čtyři měsíce, Saturn prstenec atd.

Vy, to jistě víte, ale vkládám odkaz pro zájemce.

Zdroj: http://www.inex­t.cz/astrologi­cian/dobastro­.htm

Další odpovědi
mojitek

No nemeli to ze svy hlavy,Bubco..
A nebyli to zdaleka jen Dogoni co ovladali tyto znalosti.
Krom jineho byly nalezeny kamenne(?nevim uz presne?) kotouce,na kterych je vyobrazeno stadium embrya cloveka+zaby+di­nosaura od poceti po zrozeni.
Ja myslim,ze historie puvodu cloveka a potazmo i Zeme je zcela jina nez jak nas ucili