Mystery_M

Jak to vlastně je se studiem psychologie?

Jak se říká středním školám psychologie? Co se dá na vysoké škole studovat za stupně (terapeut, psychiat,…) a jak dlouho to trvá?A jak studium probíhá?

Nejlepší odpověď
annas

Máte to popletené. Nejdříve je třeba, ayste si uvědomila rozdíly mezi pojmy. Střední škola neexistuje, jen obor sociální, jehož absolventi pracují s těelsně postiženými, se sociálně slabými, takže získají i znalosti s psychologie.

Pokud chcete výhledovaě studovat některý obor, doporučuji gymnázium, které nejlépe připraví k přijímacím zkouškám.

"Psycholog je absolvent vysoké školy, zpravidla filosofické fakulty nebo fakulty sociálních studií. Má titul Mgr. a pracuje psychologickými prostředky, mezi něž patří zejména rozhovor, pozorování a při diagnostice také použití dalších diagnostických metod (testových, dotazníkových i projektivních). Do jeho práce nepatří předepisování léků. atd.

Psychiatr vystudoval všeobecné lékařství na lékařské fakultě a užívá titul MUDr. Má další specializované vzdělání v oboru psychiatrie. Je lékař a jeho doménou je předepisovat lék atd.

Psychoterapeut může být vzděláním a profesním uplatněním psycholog, psychiatr (nebo lékař s jinou odborností), ale taky sociální pracovník, duchovní, pracovní terapeut a další profese. Může používat psychoterapeutickou metodu v níž byl vzdělán k účelům, které jeho vyžaduje profese. atd. "

Stručná charakteristika těchto profesí.

https://psychologie-poradna.cz/co-je-psychoterapie/psycho­log-psychiatr-a-psychoterapeut-jaky-je-v-tom-rozdil/

V archivu se dovíte mnohem víc, Otázka se opakuje.

htttps://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=terapeut%2C psycholog%2C opsychiatr%20

Jaké vzdělání potřebujete pro uvedené obory, jste se dověděla z odkazů.

Další odpovědi
Emefej

Pokud jde o VŠ, tak viz https://www.vy­sokeskoly.cz/te­ma/psychologie