lejla37

Jak to udělat abych se do školy budila včas?

Když se chci vzubit v šest, tak málem zaspím protože jezdím do školy autobusem. ale když se chci vzbudit dřív tak sem vzhůru od 4 hodin…i když si dám budík na půl 6… (i když dneska je dobrý že jsem se vzbudila dřív protože jsem zapoměla úkol z přírody)

Nejlepší odpověď
quentos

Osvědčenou technikou je dát si budík daleko od postele, abyste musela vstát už na to, zaklapnout ho (taky tak vstávám ráno do práce, jinak bych to nedal :{))>

Další odpovědi
led

Každý človek má v sebe biohodiny. Akurát sa ich treba naučiť používať. Rada od quentosa je dobrá, ale vypestuje závislosť na budíku.
Pred spaním si povedzte (aj svojmu telu) kedy chcete vstávať alebo koľko hodín chcete spať a dobrú noc. Prirodzene pre začiatok si dajte poistku budík, napríklad polhodinu po plánovanom budení. ale nespoliehajte sa naň.
Zo začiatku ten vnútorný budík nebude presný, nevzdávajte sa, časom nebudete potrebovať iné budenie vôbec. Takto vstávam už desiatky rokov.

Valky

Já mám třeba problém, že mě nic nevzbudí.. měla jsem vždycky do školy nastavené 4 budíky rozmístěné po pokoji a bylo to k ničemu, spala jsem jako špalek dál.. Jediné, co fungovalo – že jsem měla pod polštářem mobil a mamka mi volala, když jsem měla vstávat tak dlouho, dokud jsem to nezvedla.. řvalo mi to do ucha a ještě to vibrovalo, takže mě to po pár minutách vzbudilo.. :D Teď jsem se právě naučila ty biohodiny, přítel vstává do práce a často zaspí – já jsem doma. A každý den vstanu 5–30minut dřív než on, a to nemám budíčky. :o) Takže supr, určitě doporučuji naučit se to.

Deli

Moje rada: Hodně hlasitý a spolehlivý budík daleko od postele. jakmile se na něj můžeš spolehnout, spíš klidně až do jeho zazvonění, které Tě spolehlivě z postele vytáhne.