Avatar uživatele
marci1

Jak to udělat, aby se lidé měli rádi ?

Aby jim bylo jedno, jaké jsou rasy, národnosti, náboženství,vzdě­lání, jestli jsou takoví nebo makoví ? Aby se tolerovali, vyslechli jeden druhého, pomáhali si, nezáviděli si ? Vždyť to není zase tak těžké. Trochu mě to trápí. Jsme tu jen na chvíli. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, alexandra, Agneta, gecco před 3449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Lobotomie....­.............­...?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Osobně pro to nic nueděláš,jsou lidé hodní a zlí.Náboženství je posedlost lidstva,tím je zapříčiněno,to že jsou lidé k sobě dosti lhostejní a po staletí je vede k boji nenávist a vraživost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

No já nevím, proč mne nemáš ráda…:D, mohla bys nás mít teda trochu víc ráda…fakt, jsi mírně zlá:D – a nemusela bys ! A přitom zadáváš takovéto otázky.

Máš blokovaný profil, nechceš abychom s tebou komunikovali – a to je arogantní:D
Měli bychom se „tolerovat, vyslechnout jeden druhého, pomáhat si, a nezávidět si“(citát marci) :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Psychotic

Dobrá otázka, ale obávám se, že všechny možnosti jsou jak vystřižené ze sci-fi.

Šlo by toho částečně docílit zvýšením průměrné inteligence všech lidí na Zemi, hloupí lidé jsou náchylnější k rasismu, sexismu atd.

Pak by to možná šlo udělat celosvětovou hormonální nebo neurologickou léčbou, zkrátka všechny „předělat“ ručně a znemožnit jim nenávidět… nebo to udělat genetickým inženýrstvím ještě před narozením… což by samozřejmě vyvolávalo řadu otázek o svobodné vůli, etice, lidství…

Potom by mě napadalo představení společného nepřítele – kdybychom čelili úplné zkáze, asi bychom měli méně času na boj se sebou navzájem.

Potom asi eugenikou – povolovat rozmnožování jen těm, kdo nevykazují sklony k diskriminaci jiných… opět ovšem stojí v cestě etika.

A nakonec bych zmínil totální augmentaci lidského těla, tedy plastickou chirurgii a kyborgizaci na takové technologické úrovni, že každý může vypadat, jak se mu jen zlíbí, vč. barvy pleti, pohlaví atd.

Asi by mě napadly další věci, kdybych přemýšlel déle 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Napadá mne jediná možnost (naprosto teoretická*) – zařídit dostatečně velkou nesvobodu (vnější útlak takové skupiny lidí**) a všechny ´srovnat´ do jedné latě (tedy utlačovatel nesmí použít principu „divide et impera“).
Pak si jednotliví členové skupiny nebudou mít co závidět a proč se nesnášet.
Zásadním problémem je, že při pokusu o realizaci, se společnost dostane spíše do stavu, který popisoval Orwell v ´sociálním´ sci-fi „1984“.
😉
___
*) o teorii jde proto, že lidstvo se (a nejen lidstvo, podobné vazby mají všichni živočichové, žijící v nějaké sociální struktuře) v sociálním vývoji dostalo tam, kde je, právě díky soupeření jednotlivců; k tomuto soupeření patří i závist a vyzvihování rozdílů (i ´nesouvisejících´ ) namísto jejich nebrání na zřetel
**) je jedno, jak velkou část lidstva by skupina zahrnovala, klidně celé – bude-li existovat reálný utlačovatel mimo ně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nařízením, příkazem ..režimem
Až spravedliví budou u moci, tvůj sen bude naplněn

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Ad „Agneta“ : Ale já Tě mám ráda Agnetko. 🙂Můžeš mě klidně kontaktovat. 🙂 Trocha tajemství je přece tak vzrušující. 🙂

před 3448 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

marci tak jsem na tvůj dotaz koukl hlouběji a teprve teď mi to docvaklo ty potvůrko ..máš manžela nebo tak? Protože klidně bychom se mohli mít rádi, jestli chceš ..muck muck

před 3448 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ale já Tě mám ráda a Ty mě určitě taky. 🙂 Hlavně že si rozumíme. 🙂

před 3448 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek