Avatar uživatele
Zlatý

Jak to udělat, aby se lidé měli rádi ?

Aby jim bylo jedno, jaké jsou rasy, národnosti, náboženství,vzdělání, jestli jsou takoví nebo makoví ? Aby se tolerovali, vyslechli jeden druhého, pomáhali si, nezáviděli si ? Vždyť to není zase tak těžké. Trochu mě to trápí. Jsme tu jen na chvíli. :-))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Lobotomie....................?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Osobně pro to nic nueděláš,jsou lidé hodní a zlí.Náboženství je posedlost lidstva,tím je zapříčiněno,to že jsou lidé k sobě dosti lhostejní a po staletí je vede k boji nenávist a vraživost.


Avatar uživatele
Stříbrný

No já nevím, proč mne nemáš ráda...:D, mohla bys nás mít teda trochu víc ráda...fakt, jsi mírně zlá:D - a nemusela bys ! A přitom zadáváš takovéto otázky.

Máš blokovaný profil, nechceš abychom s tebou komunikovali - a to je arogantní:D
Měli bychom se "tolerovat, vyslechnout jeden druhého, pomáhat si, a nezávidět si"(citát marci) :D


Avatar uživatele
Bronzový

Dobrá otázka, ale obávám se, že všechny možnosti jsou jak vystřižené ze sci-fi.

Šlo by toho částečně docílit zvýšením průměrné inteligence všech lidí na Zemi, hloupí lidé jsou náchylnější k rasismu, sexismu atd.

Pak by to možná šlo udělat celosvětovou hormonální nebo neurologickou léčbou, zkrátka všechny "předělat" ručně a znemožnit jim nenávidět... nebo to udělat genetickým inženýrstvím ještě před narozením... což by samozřejmě vyvolávalo řadu otázek o svobodné vůli, etice, lidství...

Potom by mě napadalo představení společného nepřítele - kdybychom čelili úplné zkáze, asi bychom měli méně času na boj se sebou navzájem.

Potom asi eugenikou - povolovat rozmnožování jen těm, kdo nevykazují sklony k diskriminaci jiných... opět ovšem stojí v cestě etika.

A nakonec bych zmínil totální augmentaci lidského těla, tedy plastickou chirurgii a kyborgizaci na takové technologické úrovni, že každý může vypadat, jak se mu jen zlíbí, vč. barvy pleti, pohlaví atd.

Asi by mě napadly další věci, kdybych přemýšlel déle :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Napadá mne jediná možnost (naprosto teoretická*) - zařídit dostatečně velkou nesvobodu (vnější útlak takové skupiny lidí**) a všechny ´srovnat´ do jedné latě (tedy utlačovatel nesmí použít principu "divide et impera").
Pak si jednotliví členové skupiny nebudou mít co závidět a proč se nesnášet.
Zásadním problémem je, že při pokusu o realizaci, se společnost dostane spíše do stavu, který popisoval Orwell v ´sociálním´ sci-fi "1984".
;-)
___
*) o teorii jde proto, že lidstvo se (a nejen lidstvo, podobné vazby mají všichni živočichové, žijící v nějaké sociální struktuře) v sociálním vývoji dostalo tam, kde je, právě díky soupeření jednotlivců; k tomuto soupeření patří i závist a vyzvihování rozdílů (i ´nesouvisejících´ ) namísto jejich nebrání na zřetel
**) je jedno, jak velkou část lidstva by skupina zahrnovala, klidně celé - bude-li existovat reálný utlačovatel mimo ně


Avatar uživatele
Zlatý

nařízením, příkazem ..režimem
Až spravedliví budou u moci, tvůj sen bude naplněn

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Ad "Agneta" : Ale já Tě mám ráda Agnetko. :-))Můžeš mě klidně kontaktovat. :-)) Trocha tajemství je přece tak vzrušující. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

marci tak jsem na tvůj dotaz koukl hlouběji a teprve teď mi to docvaklo ty potvůrko ..máš manžela nebo tak? Protože klidně bychom se mohli mít rádi, jestli chceš ..muck muck

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Ale já Tě mám ráda a Ty mě určitě taky. :-)) Hlavně že si rozumíme. :-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.