marci1

Jak to udělat, aby se lidé měli rádi ?

Aby jim bylo jedno, jaké jsou rasy, národnosti, náboženství,vzdě­lání, jestli jsou takoví nebo makoví ? Aby se tolerovali, vyslechli jeden druhého, pomáhali si, nezáviděli si ? Vždyť to není zase tak těžké. Trochu mě to trápí. Jsme tu jen na chvíli. 🙂

Nejlepší odpověď
fcoop

Lobotomie....­.............­...?

Další odpovědi
anonym

Osobně pro to nic nueděláš,jsou lidé hodní a zlí.Náboženství je posedlost lidstva,tím je zapříčiněno,to že jsou lidé k sobě dosti lhostejní a po staletí je vede k boji nenávist a vraživost.

Agneta

No já nevím, proč mne nemáš ráda…:D, mohla bys nás mít teda trochu víc ráda…fakt, jsi mírně zlá:D – a nemusela bys ! A přitom zadáváš takovéto otázky.

Máš blokovaný profil, nechceš abychom s tebou komunikovali – a to je arogantní:D
Měli bychom se „tolerovat, vyslechnout jeden druhého, pomáhat si, a nezávidět si“(citát marci) :D

Psychotic

Dobrá otázka, ale obávám se, že všechny možnosti jsou jak vystřižené ze sci-fi.

Šlo by toho částečně docílit zvýšením průměrné inteligence všech lidí na Zemi, hloupí lidé jsou náchylnější k rasismu, sexismu atd.

Pak by to možná šlo udělat celosvětovou hormonální nebo neurologickou léčbou, zkrátka všechny „předělat“ ručně a znemožnit jim nenávidět… nebo to udělat genetickým inženýrstvím ještě před narozením… což by samozřejmě vyvolávalo řadu otázek o svobodné vůli, etice, lidství…

Potom by mě napadalo představení společného nepřítele – kdybychom čelili úplné zkáze, asi bychom měli méně času na boj se sebou navzájem.

Potom asi eugenikou – povolovat rozmnožování jen těm, kdo nevykazují sklony k diskriminaci jiných… opět ovšem stojí v cestě etika.

A nakonec bych zmínil totální augmentaci lidského těla, tedy plastickou chirurgii a kyborgizaci na takové technologické úrovni, že každý může vypadat, jak se mu jen zlíbí, vč. barvy pleti, pohlaví atd.

Asi by mě napadly další věci, kdybych přemýšlel déle 🙂

gecco

Napadá mne jediná možnost (naprosto teoretická*) – zařídit dostatečně velkou nesvobodu (vnější útlak takové skupiny lidí**) a všechny ´srovnat´ do jedné latě (tedy utlačovatel nesmí použít principu „divide et impera“).
Pak si jednotliví členové skupiny nebudou mít co závidět a proč se nesnášet.
Zásadním problémem je, že při pokusu o realizaci, se společnost dostane spíše do stavu, který popisoval Orwell v ´sociálním´ sci-fi „1984“.
😉
___
*) o teorii jde proto, že lidstvo se (a nejen lidstvo, podobné vazby mají všichni živočichové, žijící v nějaké sociální struktuře) v sociálním vývoji dostalo tam, kde je, právě díky soupeření jednotlivců; k tomuto soupeření patří i závist a vyzvihování rozdílů (i ´nesouvisejících´ ) namísto jejich nebrání na zřetel
**) je jedno, jak velkou část lidstva by skupina zahrnovala, klidně celé – bude-li existovat reálný utlačovatel mimo ně

zjentek

nařízením, příkazem ..režimem
Až spravedliví budou u moci, tvůj sen bude naplněn

marci1

Ad „Agneta“ : Ale já Tě mám ráda Agnetko. 🙂Můžeš mě klidně kontaktovat. 🙂 Trocha tajemství je přece tak vzrušující. 🙂

zjentek

marci tak jsem na tvůj dotaz koukl hlouběji a teprve teď mi to docvaklo ty potvůrko ..máš manžela nebo tak? Protože klidně bychom se mohli mít rádi, jestli chceš ..muck muck

marci1

Ale já Tě mám ráda a Ty mě určitě taky. 🙂 Hlavně že si rozumíme. 🙂