Kohut57

Jak to udělat, aby mne nebodl?

Vždy ho sice zabiji,ale už mě stačí nepříjemně bodnout. Jeho dotek není před bodnutím cítit. Nemí to ani komár, vosa, včela či moucha,ale prevít, ovád hovězí, zvaný " hovado". Navíc po bodnutí naskočí pěkný tvrdý opuch. Co s ním, svědí a nevypadá dobře.
Doplňuji:
Repelent nefunkční- frekvence koupání ve slané vodě. Silové pole funkční-zabije kdekoho,ale ne hmyz,ováda hovězího.Obleky mám jak Pampalini,ale do vody ne. Tak snad vycvičeného sběrače-ptáka, jako mají hroši. Nevíte, jak se jmenuje?

Nejlepší odpověď
beer

Před bodnutím se s největší pravděpodobností neuchráníš. Na otok zkus třeba cibuli, studený nebo lihový obklad.
Jsou také jakési lékárenské výrobky na otoky po bodnutí, najdeš to na netu.
Doplňuji:
Ti co pomáhají hrochům, jsou klubáci. No a ten na tvoje ovády je jen veeeelmi vzácný Ovadokus vulgaris (Beer 2012) a žije jen v Brně 🙂

Další odpovědi
Drap

Pokud budeš celý oblečený, mít rukavice a přes hlavu závoj, tak tě nebodne.Ale bývá zase dost teplo.

terry

Repelent nepomáhá?