Fazzz

Musím si do zítřka naplánovat na celý rok dovolenou. Počítá se do ní i víkend?

Dobrý večer, mám dotaz ohledně dovolené, kterou si musím naplánovat na celý rok do zítřka a nevím, zda do dnů dovolené patří i víkend. Mám 25 dní, ale jak mám vědět kolik mi zbývá když nevím, jestli víkend je dovolená, či ne? Dovolenou si chci rozplánovat např.: čt, pá – dovolená a k tomu víkend… děkuji za odpověď.

Dodávám, že pracuji jako prodavačka v Kauflandu a o víkendech pracuji skoro pořád. 🙂

Nejlepší odpověď
da ny

Zaměstnanci se musí v kalendářním roce nějak prostřídat. Záleží na počtu zaměstnanců a kolik jich může čerpat dovolenou ve stejném termínu.
Plánuje se tedy dovolená na týdny (1, 2, 3, 4), od pondělka do neděle = 5 pracovních dní. 25 dní = 5 týdnů dovolené.
Platí stejně pro ranní směny, nepřetržitý provoz, turnusy atp.
Často si zaměstnanci mohou vybrat v kuse maximálně 2 týdny (10 dní dovolené).
Dovolená zaměstnanců s pracovní dobou nerovnoměrně rozvrženou má trochu jiný princip, ale to se Vás netýká Pracují stále třeba jen určité, stejné dny v týdnu.

http://www.mzdo­vapraxe.cz/ar­chiv/dokument/doc-d1212v1188-sest-problemovych-okruhu-dovolene-na-zotavenou/?

Další odpovědi
mosoj

Plánuj podle rozvrhu pracovních směn. Říká se tomu harmonogram.

Lamalam

Viz Mosoj. Nehledej v tom vědu. Plánuj podle harmonogramu směn. Pokud máš víkend volný, žádnou dovolenou nečerpáš, pokud máš podle harmonogramu o víkendu plánovanou směnu, dovolenou pochopitelně čerpáš.

sesednizkola

Prekonej ten obrovsky strach ktery v tobe vyvolava jiz jen vzdalena pritomnost tve vecne tebe silene buzerujici vedouci a zeptej se ji :) nejspis te sice odpalkuje a vubec se s tebou nebude bavit, ale treba si toho vsimne nekdo kdo uz tam otroci treba i deset let a pokusi se ti to vysvetlit.

cochee

I s ohledem na diskuzi: tak si tam zítra zavolej, nebo snad nemáš žádné číslo na žádného nadřízeného?

Dikyzaodpove

Víkend se nezapočítává ani ve škole ani v práci. Nebo ty pracuješ i přes víkend ? :)

Kyta

Nic neplánuj,,co když už nemusíš tu,být,,nebo cokoli,,a to ti nepřeji jin zlého,,plány,,to je hezké,,ale něco se posere,,a co pak??A ten kdo ti to řek,se zeptej,zda tu zítra ještě bude,,to neví nikdo,,,

ivzez

Dovolenou si naplánujte na celé týdny.
Údaj 25 dnů se vztahuje jenom k pracovním dnům.

Čerpáte-li týden dovolené, máte 7 dnů volna,
ale náhrada mzdy za dovolenou náleží jenom
za pět pracovních dnů.

lexx

pokud Ti zamestnavatel platí za so-ne co jsi doma…

Fazzz

Kdybych takhle přemýšlela, asi bych přestala chodit i do práce a vůbec cokoliv dělat, nač by mi byly ty peníze, které si vydělám, když je neutratím, protože umřu? 😁
Ale ne, potřebuji fakt radu, musí to být do zítra, a pokud si ji nevyberu, naplánují mi ji sami. Jenže já vím, jaké dny chci, ale nevím, jaký budu mít pak zůstatek, pokud do dovolené započítávají i víkend.

Fazzz

Momentálně jsem na dovolené 😁 dozvěděla jsem se teprve včera o výběru dovolené na celý rok a dny dovolené, které si chci vybrat mám zaslat akorát tak smskou. Právě proto, se ptám tady 🙂

Fazzz

To jsem zapomněla dopsat 🙂
Ano, takže velmi často i o víkendu. Pracuji jako prodavačka v Kauflandu.