Avatar uživatele
Fazzz

Musím si do zítřka naplánovat na celý rok dovolenou. Počítá se do ní i víkend?

Dobrý večer, mám dotaz ohledně dovolené, kterou si musím naplánovat na celý rok do zítřka a nevím, zda do dnů dovolené patří i víkend. Mám 25 dní, ale jak mám vědět kolik mi zbývá když nevím, jestli víkend je dovolená, či ne? Dovolenou si chci rozplánovat např.: čt, pá – dovolená a k tomu víkend… děkuji za odpověď.

Dodávám, že pracuji jako prodavačka v Kauflandu a o víkendech pracuji skoro pořád. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Zaměstnanci se musí v kalendářním roce nějak prostřídat. Záleží na počtu zaměstnanců a kolik jich může čerpat dovolenou ve stejném termínu.
Plánuje se tedy dovolená na týdny (1, 2, 3, 4), od pondělka do neděle = 5 pracovních dní. 25 dní = 5 týdnů dovolené.
Platí stejně pro ranní směny, nepřetržitý provoz, turnusy atp.
Často si zaměstnanci mohou vybrat v kuse maximálně 2 týdny (10 dní dovolené).
Dovolená zaměstnanců s pracovní dobou nerovnoměrně rozvrženou má trochu jiný princip, ale to se Vás netýká Pracují stále třeba jen určité, stejné dny v týdnu.

http://www.mzdo­vapraxe.cz/ar­chiv/dokument/doc-d1212v1188-sest-problemovych-okruhu-dovolene-na-zotavenou/?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Plánuj podle rozvrhu pracovních směn. Říká se tomu harmonogram.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Viz Mosoj. Nehledej v tom vědu. Plánuj podle harmonogramu směn. Pokud máš víkend volný, žádnou dovolenou nečerpáš, pokud máš podle harmonogramu o víkendu plánovanou směnu, dovolenou pochopitelně čerpáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sesednizkola

Prekonej ten obrovsky strach ktery v tobe vyvolava jiz jen vzdalena pritomnost tve vecne tebe silene buzerujici vedouci a zeptej se ji :) nejspis te sice odpalkuje a vubec se s tebou nebude bavit, ale treba si toho vsimne nekdo kdo uz tam otroci treba i deset let a pokusi se ti to vysvetlit.

Upravil/a: sesednizkola

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

I s ohledem na diskuzi: tak si tam zítra zavolej, nebo snad nemáš žádné číslo na žádného nadřízeného?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dikyzaodpove

Víkend se nezapočítává ani ve škole ani v práci. Nebo ty pracuješ i přes víkend ? :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kyta

Nic neplánuj,,co když už nemusíš tu,být,,nebo cokoli,,a to ti nepřeji jin zlého,,plány,,to je hezké,,ale něco se posere,,a co pak??A ten kdo ti to řek,se zeptej,zda tu zítra ještě bude,,to neví nikdo,,,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Dovolenou si naplánujte na celé týdny.
Údaj 25 dnů se vztahuje jenom k pracovním dnům.

Čerpáte-li týden dovolené, máte 7 dnů volna,
ale náhrada mzdy za dovolenou náleží jenom
za pět pracovních dnů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

pokud Ti zamestnavatel platí za so-ne co jsi doma…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Fazzz

Kdybych takhle přemýšlela, asi bych přestala chodit i do práce a vůbec cokoliv dělat, nač by mi byly ty peníze, které si vydělám, když je neutratím, protože umřu? 😁
Ale ne, potřebuji fakt radu, musí to být do zítra, a pokud si ji nevyberu, naplánují mi ji sami. Jenže já vím, jaké dny chci, ale nevím, jaký budu mít pak zůstatek, pokud do dovolené započítávají i víkend.

před 3017 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Fazzz

Momentálně jsem na dovolené 😁 dozvěděla jsem se teprve včera o výběru dovolené na celý rok a dny dovolené, které si chci vybrat mám zaslat akorát tak smskou. Právě proto, se ptám tady 🙂

před 3017 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Fazzz

To jsem zapomněla dopsat 🙂
Ano, takže velmi často i o víkendu. Pracuji jako prodavačka v Kauflandu.

před 3017 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek