Avatar uživatele
Rico

Jak to teda bude?

Dobrý den, chci se zeptat jestli při začátku psaní vyprávění musí být to co mám v tématu. Např. zadané téma je: To mi neuvěříte. Tak mě zajímá jestli začít vyprávět názvem tématu. Snad mě pocohpíte jak to myslím. Hezký dne přeje Patrik
Doplňuji:
Myslím to jestli při psaní vyprávění mám začít psát první větou která je v názvu tématu…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Rico

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, rynek878 před 4505 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Opravdu je správné začít někde dál a postupně se dostat k tomu, aby vypravování (pozor vyprávění není slohový útvar, který se učíte ve škole) odpovídalo tématu. Důležitá je zápletka.

Z obsahu by měl i jiný poznat, že píšete třeba o prázdninách, i když nebude znát téma práce.

Nikdy nekomentuji, že jsem si vybral toto téma, ani je v textu neopakuji… Uvádím informace na správnou míru.

Můžete dostat třeba téma s danou větou Tu pak musíte někde ve vypravování použít.

Ale proč s nezeptáte své učitelky? Její povinností je, aby vám všechno vysvětlila.

Příklad na téma:

1. Dlažební kostka
Vypravování

Cože? Vy byste ode mě chtěli slyšet, co jsem zažila? Před padesáti lety jsem byla mladá a sledovala…

1. Vymyslete si příběh, který začíná takto: Bylo horké léto, prázdniny v plném proudu …

Musíte vytvořit nadpis, který bude odpovídat obsahu – např. Prázdniny u babičky

Vypravování

Pak musíte vypravování začít větou, která je uvedená v zadání …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Babe

Myslím, že to nutné není, ale když se to hodí, tak proč ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LaDy MuSiC

Popravdě řečeno jsem tě moc nepochopila. Mluvíš o psaní otázky? Nebo o nějakém vyprávění?

Aha :) Chápu. Myslím si že pokud se to tam bude hodit tak to tam může být. Může i ne.
Takhle: Nemusí to tam být. Je to na tobě. Můžeš začít třeba slovy „To mi neuvěříte.“ ale i třeby nečím jiným, např. „Tohle se mi stalo včera.“ apod :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

úplně na začátku asi ne, ale aby to zas nebylo na konci… dej to do první půlky a bude to OK.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Nie je dôležité začínať priamo témou. Dúležité je prvou vetou zaujať. Potom plynulo ako rieka aj s jej meandrami (zákrutami) prejsť téme. Poslucháč (čitateľ) musí byť postupne vťahovaný do rozprávania. Záver môže s jasným ukončením, alebo s otvoreným koncom na zamyslenie sa.

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Patriku, chcete-li vědět víc, napište na můj mail. Mým oborem je český jazyk.

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek