FikeCZ

Jak rodičům vysvětlit, že jsem gay a mám kluka?

Je mi 17 a nevim jak rodičum vysvětlit, že jsem gay a že už mam kluka… Aby mě prostě nevyhodili z bytu nebo tak něco?
Doplňuji:
Tak otec by měl problem jenom ze začatku, ale vzal by to v pohodě… Ale mati je silně věřici křestanka…To by bylo horší

Nejlepší odpověď
Sůwa

Zvládli to jiní, zvládneš to i ty. Bylo by dobře předem zjistit, jaký je obecně názor tvých rodičů na homosexuální mešinu, která je ve skutečnosti víc než 4% populace a podle toho zvolít taktiku. Toho kluka ale hned nevoď s sebou, to by nerozdýchali docela jistě.
Doplňuji:
Právě silně věřící křesťanka by měla pochopit, že Bůh tomu tak chtěl a proto stvořil člověka i s jeho odlišnostmi od průměru. Možná bys měl jít na radu do zpovědnice, to myslím naprosto vážně.

Další odpovědi
Michal Kole

Neboj v 17 tě z bytu nevyrazí, mají za tebe právní odpovědnost a musí tě živit protože studuješ a nejsi schopný se živit sám.

Možná bude lepší, když to řekneš ve škole výchovnýmu poradci a ten to rodičům nějak „citlivě“ vysvětlí nebo svému dětskému lékaři to říct, ten by to měl taky vědět jak to rodičům vysvětlit.

Drap

Všechno chce svůj čas. Neboj se,. vhodná doba přijde.

quentos

pokud Tě za to budou mít chuť vyhodit z bytu, tak to jsou hyeny, a ne rodiče, od takových bych šel i s chutí. Dobrým rodičům se lze svěřit s čímkoliv.

MK44

Snad jen několik bodů k uvážení (Já vím, ono se hezky radí.).
Nevychrlit všechno najednou, nejhůř v nějaké vypjaté, emotivní situaci.
Připravit si pole předem zvolna obecnými náměty:
Jaký mají Tvoji rodiče názor na ty rodiče, jimž se narodilo dítě např. hluchoněmé, mentálně postižené, se srdeční vadou a zachovali se tak a tak.
Zda je správné, když lidi na sebe pokřikují: Ty mrzáku, černá hubo, teplouši, synu estébáka apod.
Orientaci si nikdo nevybírá.
Homosexuálové jsou děti heterosexuálů.
Že tam a tam mají v kolektivu lesbu a chovají navzájem tak a tak.

Svěřit se nejprve tomu z přístupnějších rodičů. Potom budete dva na toho třetího, tužšího.
Hledat někoho dalšího do vlastních řad, např. v širším příbuzenstvu, nejlépe maminčinu přítelkyni (pokud je ta osoba „rozumná“) nebo někoho, na koho maminka dá, váží si ho, je pro ní autoritou apod.
Nenápadně předkládat příklady známých, úspěšných gayů (takových, kteří jinak odpovídají „vkusu“ rodičů – pankáč se špendlíkem v nose se konzervativním lidem nebude líbit, ať má orientaci jakou chce).
Poradu s odborníkem, lékařem, psychologem už tu někdo doporučoval. Budou vědět víc. Zkus se podívat na stránky: www.modralinka.cz; www.krizovain­tervence.cz/lin­ky.html; pomoc-online.saferin­ternet.cz/index­.asp; iamqueer.huu.cz/me­nu/gay-poradna.

Jo, a co se týče vnoučat, myslím, že do deseti let převládne myšlenka, že adoptovaným dětem je lépe v milujícím prostředí než v nějaké „Itálii“, byť sexuálně předpisové. Spousta dětí přece vyrůstá s matkou a babičkou nebo s tetou, a nebo jen s otcem a strýcem, nebo v jiných kombinacích včetně homosexuálních, o nichž se to neví. Ve slušné domácnosti, ať do ní patří kdochce, se přece děti sexualitou dospělých nezatěžují.

venkovan

Je to genetika, tak proč se bát. mají na tom svůj podíl. Máma bude smuná, že se nedočká vnoučat, ale pořád lepší se k tomu přiznat teď a nepředstírat hetero a zplodit děti a dál posílat genetickou výbavu.
Takže normálně to říci, ale raději po Vánocích.

led

17 ročný, už skoro dospelý, vedomý si svojich problémov. Radšej povedať, než, aby sa to dozvedeli od „Jedna pani povedala“.
Poznám to z práce, keď kolegyni to syn povedal (tiež ako 17 ročný). V prvom momente nevedela nájsť slová, bola šokovaná, dosť ťažko to predýchavala. Pytala sa ma čo robiť. Ale, kedže syna mala rada, zmierila sa s tým a tak ostal naďalej jej milovaným synom.
Ak má matka rada svoje dieťa, dokáže preklenúť svoje ja a naďalej dieťa (lesba, gay) ostane jej dieťaťom.
V súčasnosti sa už táto orientácia berie prirodzene, nie ako zločin, alebo choroba. Génom nemožno prikazovať.

Damiana

No silně věřící… Ti by se zrovna gayů štítit moc neměli. a) je jich mezi fláterníky nejvíc , b)milují bližního svého jako sebe samého.
Je to tvůj život, pokud máte dobré vztahy, tak by se měli radovat s tebou hlavně, že jsi šťastný. Nedělej ze sebe nic co nejsi jen kvůli nikomu jinému, byť jsou to tví rodiče. Přestal by sis vážit sebe, pak by tě přestal mít rád tvůj přítel a nakonec byste byli všichni nešťastní. Radím nevybafnout, ale něco ve stylu: Jsem teď moc šťastnej a jsem rád, že se vám s tím můžu svěřit. Možná budete trochu překvapeni, ale je to moje rozhodnutí a stojím si za ním. Byl bych rád, kdybyste nás podpořili, vím, že to nebudeme mít zas tak lehké, ale vám věřím nejvíc…
Tak hodně štěstí!

Babe

Vím o dvou případech, kdy to bylo nejlepší říct na rovinu. Ze začátku to bude těžký, ale potom se to uklidní, neboj.

HaeS

Už jsem se setkal s tímhle problémem. Jeden kamoš to tak nechal. Byl zastrašen tím, že když to řekne mamce a taťkovi, tak to nedopadne dobře. Radši to tedy neřekl. Jiný to řekl a bylo vše ok. Je jenom na tobě, jestli to řekneš. V první řadě si zkus v hlavě promítnout jak jim to řekneš. Musíš ovšem najít vhodnou příležitost. Taky si zkus různé verze.. (pro případ, že by nereagovali tak, jak by jsi předpokládal). A další věc.. jsi s nimi dost dlouho na to, aby jsi mohl předpokládat jejich reakci. Není to nic hrozného. Měli by si taky uvědomit, že gay je ve společnosti velice oblíbeným člověkem a taky přítelem :)

johana 56

Pokud jsi pevně rozhodnut,najdi příhodnou cchvíli a rodičům to řekni.Možná budou zaskočení,ale zcela jistě ocení,že to uslyší přímo od tebe.