jirka F

Jak to řešit, když nám paní učitelka dává pětky, i když máme v porovnání s poznámkami v sešitě všechno dobře?

Dobrý den, chci se zeptat, jak to mám řešit, když mně i ostatním 20 spolužákům dává paní učitelka 5, i když máme na lepší známky. Třeba minulou poznávačku jsem psal podle toho, co jsem se ze sešitu 14 dní učil, a už jsem se potom těšil na dobrou známku, a pak mně řekla paní učitelka, že to podle ní máme špatně a že nám dá 5, a pak jsem to porovnal zrovna po hodině s obrázky ze sešitu a úplně všechno, co jsem k těm obrázkům napsal, tak bylo podle sešitu dobře, tak já nevím, jak už mám paní učitelku uspokojit, učím se pravidelně, a stejně mně i všem, kteří se taky pravidelně učí, dá pětku s vysvětlením, že to máme špatně, ale přitom podle sešitu je to dobře. Tak co mám teda dělat?

ps: a porušuje tím nějaký školský zákon?

Nejlepší odpověď
annas

Je to váš pohled, nedá se zodpovědně posoudit. Hodnotí učitel, nikoliv žák. Třeba poznámky k obrázkům do sešitu jste si mohli chybně opsat. Co je podle vás dobře? Jak to vidí vyučující? To se nedovíme.

Pokud nejste spokojený/í s klasifikací, můžete se obrátit na třídního učitele, jeho prostřednictvím na ředitele školy.

Další možností je požádat o komisionální přezkoušení, které povolí ředitel na základě žádostí vašeho zákonného zástupce. Komise je tříčlenná zpravidla ji tvoří ředitel školy, vyučujcí, přísedící.

Jakou známkou byste si ohodnotil své doplnění otázky?

Další odpovědi
Drap

Znalosti žáků hodnotí vždy učitel a ne samotní studenti. K tomu neni třeba žádný školský zákon. Celá třída máte pětky, nebo se najde i někdo, kdo ji nemá? Pokud máte pětky všichni bez výjimky, obraťte se na ředitele školy a stěžujte si na přísnost učitele. Pokud má alespoň jeden z vás čtyři a lépe, neni si na co stěžovat. Nezbývá než se lépe učit.

jirka F

tak vám teda pěkně děkuju.

xxx3

je tu příliš málo infoformací na to, aby se dalo odpovědět. Jaký předmět, jaké obrázky, jaké popisky a kde se tam vzaly, v každém případě, pokud máš pravdu ( a vaše učitelka je příliš přísná), tak cesta vede jedině přes třídního učitele, nebo pak ředitele školy.

mosoj

Proč nám. Poděkuj především sobě.

jirka F

všichni mají pětky