Kryšpín

Jak to řeší na Slovensku při zahraniční cestě hlavy státu?

Paní Čaputová nebere na zahraniční cesty manžela, neb žije sama.

Odpovědi
marci1

Není vdaná, tudíž přijela na návštěvu sama. Proto se také jejího setkání s naším prezidentem neúčastnila manželka prezidenta-paní Zemanová. 🙂

led

Protokol nepozná pri hlave štátu funkciu 1.priateľ, čo znamená, že oficiálnych stretnutí sa druh, priateľ pani prezidentky sa z titulu manželstva nemôže oficiálne zúčastňovať Tento problém sa už riešil viackrát, nielen na Slovensku. Zúčastniť by sa mohol len ako oficiálny pracovník kancelárie prezidentky v rámci svojho pracovného zaradenia.
Vážnejší problém porušenia protokolu počas 1. oficiálnej návštevy pani prezidentky SR v Českej republike vidím vo vylúčení oficiálnych novinárov z paluby vládneho lietadla v prospech zábavnej hudobnej skupiny (podieľajúcej sa na volebnej kampani). Toto ešte, pokiaľ je mi známe, žiadna hlava štátu pri oficiálnej zahraničnej ceste nespravila. Je to zlá reklama pre slovenskú politiku.

Edison

Nesrozumitelná otázka. Co jak řeší? A na něco sis odpověděl sám. I když není jasné na co.

elkon

Proč by brala manžela, když žádného nemá. Jsou toho plná média, tak nechápu o co ti jde.